Personal och ledning

Skeda/Slaka skola

Tf Rektor Jenny Lilja                                                  20 60 82

Bitr.rektor Helene Nilsson                                          20 73 05     

Kerstin Vikingsdotter (må-fre)                           20 60 46

Skolsköterska:
Gunilla Ström-Karlsson                         Skeda: 505 28, Slaka: 20 69 95 Varje torsdag är skolsköterskan på Slaka och varje fredag är hon på Skeda. 

Skolkurator:
Monica Mancilla Robles                         20 68 84

Skolpsykolog:
Helena Jellow                                         29 49 88

E-post till personal inom kommunen:
fornamn.efternamn@linkoping.se Å,Ä,Ö måste ersättas med A,A,O

Skeda fritidshem:

Mona Ahl
Tomas Berglund
Carina Björklund
Patrik Hylkén
Ann-Sofie Johansson
Ann-Christine Ring

Slaka fritidshem:

Jeanette Burman
Katrin Eriksson
Tina Fridlund
Anna Jansson
Anna-Maria Johansson
Nina Rapp
Åsa Widgren

E-post till personal inom kommunen:
fornamn.efternamn@linkoping.se Å,Ä,Ö måste ersättas med A,A,O

 

 

Personalrum Skeda skola 50245
Personalrum Slaka skola 208709

E-post till personal inom kommunen:
fornamn.efternamn@linkoping.se Å,Ä,Ö måste ersättas med A,A,O

Personal Skeda skola läsåret 16/17:

Mona Ahl - Förskollärare, förskoleklass FA
Lillemor Johansson - Förskollärare, förskoleklass FA
Elin Bengtsson - Klasslärare 1A
Josefin Lindsmyr - Klasslärare 1A
Mickaela Nilsson - Klasslärare 2A
Monica Almquist - Klasslärare 3A
Carina Hultgren - Speciallärare och klasslärare 3A
Annette Ström - Klasslärare 4A
Hans Werner - Klasslärare 5A 
Sabina Strandberg - Speciallärare
Edith Gustafsson- Trä och metallslöjdslärare
Daniel Axelsson - Idrottslärare
Eva Karlsson - Musik- och textilslöjdslärare
Anna Fröberg - Lärare 1A
Elisabeth Eriksson

Personal Slaka skola läsåret 16/17:

Anna-Maria Johansson - Förskolelärare, förskoleklass FB
Klara Samelius - Klasslärare 1B 
Eva Samelius - Klasslärare 2B
Mia Eronn - Klasslärare 3B Elin Hylkén- Klasslärare 4B
Raymond Lood - Klasslärare 5B
Christina Gustafsson - Klasslärare 6B
Jinett Isik - Klasslärare 6B
Else Hafvenstein - Speciallärare
Christina Larsson - Speciallärare
Sabina Starndberg - Speciallärare
Daniel Axelsson - Idrottslärare
Eva Karlsson - Musik- och textilslöjdslärare
Edith Gustafsson- Trä och metallslöjdslärare
Anna Fröberg - Lärare 1B
Tomas Johansson - Lärare 2B och 3B
Angelica Samelius - Elevassistent

Tomas Berglund

Hjälpte informationen på den här sidan dig?

Hjälp oss förbättra webbplatsen

Hur skulle den här sidan kunna bli bättre?

Senast uppdaterad den 10 juni 2016