Fortfarande eldningsförbud i Linköping och hela Östergötland. Läs mer här: Eldningsförbud, mer information

Näringsliv och arbete

Här hittar du kontaktuppgifter till verksamheter inom området näringsliv och arbete.

Företagsservice

Semester vecka 28-30. Du kan fortfarande skicka in dina ärenden via e-post så försöker vi svara så fort som möjligt om det är brådskande. Du kan också ringa Miljö- och samhällsbyggnads kundtjänst på 013-20 64 00.

Skicka e-post till Företagsservice

Telefon: 013-20 61 00

Besöksadress: Drottninggatan 45, Linköping (se karta) Öppettider: Måndag-torsdag kl. 09-15 (Lunch 12-13)

Näringsliv och tillväxt

Skicka e-post till Näringsliv och tillväxt

E-post: naringsliv@linkoping.se

Besöksadress: Storgatan 58 (se karta)

Postadress: Linköpings kommun, 581 81 Linköping

Pia Carlgren
Pia Carlgren

Näringslivsdirektör Kommunledningsförvaltningen, Näringsliv och tillväxt

Skicka e-post till Pia

E-post: pia.carlgren@linkoping.se

Telefon: 013-20 74 66

Kerstin Reimstad

Utvecklingsstrateg Näringsliv och tillväxt

Skicka e-post till Kerstin

E-post: Kerstin.Reimstad@linkoping.se

Telefon: 013-26 31 02

Erik Åqvist

Näringslivsutvecklare Näringsliv och tillväxt

Skicka e-post till Erik

E-post: erik.aqvist@linkoping.se

Telefon: 013-26 25 36

Malin Ljung

Näringslivsutvecklare Näringsliv och tillväxt

Skicka e-post till Malin

E-post: malin.ljung@linkoping.se

Telefon: 013-26 25 56

Marianne Lindh

Näringslivsutvecklare, företagsetableringar Näringsliv och tillväxt

Skicka e-post till Marianne

E-post: marianne.lind@linkoping.se

Telefon: 013-20 59 26

Anna Boholm

Gruppchef Företagsservice Näringsliv och tillväxt

Skicka e-post till Anna

E-post: anna.boholm@linkoping.se

Telefon: 013-26 30 33

Malin Grahn

Företagsservice – Kommunikatör Näringsliv och tillväxt

Skicka e-post till Malin

E-post: malin.grahn@linkoping.se

Telefon: 013-26 39 78

Mikael Johansson Frode

Företagsservice Näringsliv och tillväxt

Skicka e-post till Mikael

E-post: mikael.johansson-frode@linkoping.se

Telefon: 013-26 32 72

Per Widman

Företagsservice – Företagsetablering Näringsliv och tillväxt

Skicka e-post till Per

E-post: per.widman@linkoping.se

Telefon: 013-26 25 55

Hjälpte informationen på den här sidan dig?

Hjälp oss förbättra webbplatsen

Hur skulle den här sidan kunna bli bättre?

Senast uppdaterad den 25 januari 2018