Näringsliv och arbete

Här hittar du kontaktuppgifter till verksamheter inom området näringsliv och arbete.

Företagsservice

Öppettider:
Måndag-torsdag kl. 09-15 (Lunch 12-13)

Telefon: 013-20 61 00

E-post: Skicka e-post till Företagsservice

E-post: foretagsservice@linkoping.se

Besöksadress: Drottninggatan 45, Linköping
Drottninggatan 45, Linköping på karta

Näringsliv och tillväxt

E-post: Skicka e-post till Näringsliv och tillväxt

E-post: naringsliv@linkoping.se

Postadress: Linköpings kommun, 581 81 Linköping

Besöksadress: Storgatan 58
Storgatan 58 på karta

Pia Carlgren
Pia Carlgren

Näringslivsdirektör

Kommunledningsförvaltningen, Näringsliv och tillväxt

Telefon:

013-20 74 66

E-post: pia.carlgren@linkoping.se

Kerstin Reimstad

Utvecklingsstrateg

Näringsliv och tillväxt

Telefon:

013-26 31 02

E-post: Kerstin.Reimstad@linkoping.se

Erik Åqvist
Foto på Erik Åqvist

Näringslivsutvecklare

Näringsliv och tillväxt

Telefon:

013-26 25 36

E-post: erik.aqvist@linkoping.se

Malin Ljung

Näringslivsutvecklare

Näringsliv och tillväxt

Telefon:

013-26 25 56

E-post: malin.ljung@linkoping.se

Marianne Lindh

Näringslivsutvecklare, företagsetableringar

Näringsliv och tillväxt

Telefon:

013-20 59 26

E-post: marianne.lind@linkoping.se

Anna Boholm

Gruppchef Företagsservice

Näringsliv och tillväxt

Telefon:

013-26 30 33

E-post: anna.boholm@linkoping.se

Malin Grahn
Foto på Malin Grahn

Företagsservice – Kommunikatör

Näringsliv och tillväxt

Telefon:

013-26 39 78

E-post: malin.grahn@linkoping.se

Mikael Johansson Frode

Företagsservice

Näringsliv och tillväxt

Telefon:

013-26 32 72

E-post: mikael.johansson-frode@linkoping.se

Per Widman

Företagsservice – Företagsetablering

Näringsliv och tillväxt

Telefon:

013-26 25 55

E-post: per.widman@linkoping.se

Hjälpte informationen på den här sidan dig?

Hjälp oss förbättra webbplatsen

Hur skulle den här sidan kunna bli bättre?

Senast uppdaterad den 25 januari 2018