Ledning och organisation

Leanlink Äldreomsorgs organisation består av medarbetarna i våra olika verksamheter och verksamhetschefer. Utöver det har vi har vi stabsfunktioner som tillsammans med affärsområdeschef och biträdande affärsområdeschef utgör affärsområdets ledningsgrupp.

Äldreomsorgs ledning

Camilla Scharff

Affärsområdeschef

Leanlink, Äldreomsorg

Telefon:

013-26 26 46

E-post: Camilla.scharff@linkoping.se

Teresa Svensson

Biträdande affärsområdeschef

Leanlink Äldreomsorg

Telefon:

013-26 35 08

E-post: Teresa.Svensson@linkoping.se

Maria Svensson

Biträdande affärsområdeschef

Leanlink Äldreomsorg

Telefon:

013-20 57 85

E-post: Maria.A.Svensson@linkoping.se

Organisationsskiss Äldreomsorg

Kontakta verksamhetschefer inom hemtjänst

Emma Sundquist

Verksamhetschef

Aspen servicehus och hemtjänst och Östgötagatan hemtjänst

Telefon:

013-20 84 82

E-post: Emma.Sundquist@linkoping.se

Ann-Charlotte Agnetorn

Verksamhetschef

Nattpatrullen City

Telefon:

013-20 89 04

E-post: Ann-Charlotte.Agnetorn@linkoping.se

Anette Lundh

Verksamhetschef

Hjälmsäter och Solrosens hemtjänst

Telefon:

013-20 53 09

E-post: Anette.A.Lund@linkoping.se

Anna Rudenstam-Grape

Verksamhetschef

Tröskaregatans hemtjänst och vårdboende Violen och Kaprifolen

Telefon:

013-20 60 62

E-post: Anna.Rudenstam-Grape@linkoping.se

Annette Söderberg

Verksamhetschef

Ryd hemtjänst

Telefon:

013-20 60 79

E-post: Annette.Soderberg@linkoping.se

Lena Larsson

Verksamhetschef

Ramstorp servicehus och hemtjänst

Telefon:

013-20 67 65

E-post: Lena.Larsson@linkoping.se

Maria Stenmark

Verksamhetschef

Blandaren, Solrosen och Stolplyckans hemtjänst

Telefon:

013-20 84 04

E-post: Maria.Stenmark@linkoping.se

Marie Svensson

Verksamhetschef

DAL-city, Trädgårn och Överstens hemtjänst

Telefon:

013-20 53 85

E-post: Marie.K.Svensson@linkoping.se

Angela Lundstedt

Verksamhetschef

Bestorp och Sturefors hemtjänst

Telefon:

013-20 55 22

E-post: Angela.Vennstrom-Lundstedt@linkoping.se

Anna-Karin Hagel

Verksamhetschef

Ekbacken och Möjetorp hemtjänst samt Ekbacken och Ullstämmas fritidsverksamhet och Räknestickans bas ansvar

Telefon:

013-26 37 74

E-post: Anna-Karin.V.Hagel@linkoping.se

Stefan Ringdahl

Verksamhetschef

Ulrika och Torparegatans hemtjänst

Telefon:

013-26 27 46

E-post: stefan.ringdahl@linkoping.se

Marie-Louise Pilemalm

Verksamhetschef

Trygghetsteamet

Telefon:

013 –20 37 88

E-post: Marie-Louise.Pilemalm@linkoping.se

Frida Fäldt Åkerström

Verksamhetschef

Linghems vårdboende och hemtjänst

Telefon:

013–20 54 31

E-post: Frida.Faldt-Akerstrom@linkoping.se

Stefan Andersson

Verksamhetschef

Tallboda, Askeby, Gistad och Bankekind hemtjänst

Telefon:

013-20 71 58

E-post: JanStefan.Andersson@linkoping.se

Ann Elofsson

Verksamhetschef

Härnebacken och Vretalidens servicehus och hemtjänst

Telefon:

013-20 63 42

E-post: ann.elofsson@linkoping.se

Gunilla Starräng

Verksamhetschef

Kärna vårdboende och hemtjänst

Telefon:

013-20 67 65

E-post: Gunilla.Starrang@linkoping.se

Kontakta verksamhetschefer för vårdboenden

Anna Rudenstam-Grape

Verksamhetschef

Tröskaregatans hemtjänst och vårdboende Violen och Kaprifolen

Telefon:

013-20 60 62

E-post: Anna.Rudenstam-Grape@linkoping.se

Anna-Carin Lindström

Verksamhetschef

Sandrinoparken, Lärcenter och mobila demens teamet

Telefon:

013-29 46 05

E-post: Anna-Carin.Lindstrom@linkoping.se

Camilla Weidefelt

Verksamhetschef

Trollflöjten, Aktivitetshuset, Club Lyra, Asplövet och Blå rummet

Telefon:

013-20 56 32

E-post: Camilla.Weidefelt@linkoping.se

Christin Zentio

Verksamhetschef

Åleryds vårdboende enhet: J, K, L, M, och N

Telefon:

013-20 84 66

E-post: Christin.Zentio@linkoping.se

Mattias Tuvesson

Verksamhetschef

Valthornsgatans och Solstickans vårdboende

Telefon:

013-26 37 36

E-post: Mattias.Tuvesson@linkoping.se

Susanne Carlsson

Verksamhetschef

Ekbackens vårdboende

Telefon:

013-20 56 19

E-post: Susanne.L.Karlsson@linkoping.se

Cecilia Gurung Foxner

Verksamhetschef

Gåsen och Vretalidens vårdboende

Telefon:

013-20 70 62

E-post: Cecilia.Gurung-Foxner@linkoping.se

Christine Alf

Verksamhetschef

Åleryds vårdboende enhet: Dagvård 1,2,3 och avdelningar B,C, D

Telefon:

013-20 84 99

E-post: Christine.Alf@linkoping.se

Frida Fäldt Åkerström

Verksamhetschef

Linghems vårdboende och hemtjänst

Telefon:

013–20 54 31

E-post: Frida.Faldt-Akerstrom@linkoping.se

Petra Falk

Verksamhetschef

Berga vårdboende

Telefon:

013-20 87 35

E-post: petra.falk@linkoping.se

Hanna Johansson

Verksamhetschef

Åleryds vårdboende enhet: A, E, F, G, H och P

Telefon:

013-20 89 97

E-post: Hanna.B.Johansson@linkoping.se

Pia Fransson

Verksamhetschef

Järdalavägens vårdboende

Telefon:

013-26 38 26

E-post: Pia.Fransson@linkoping.se

Gunilla Starräng

Verksamhetschef

Kärna vårdboende och hemtjänst

Telefon:

013-20 67 65

E-post: Gunilla.Starrang@linkoping.se

Kontakta verksamhetschefer inom hälso- och sjukvårdsorganisationen

Eva Abrahamssom

Verksamhetschef

Kommunsjukvården och hemsjukvården

Telefon:

013-26 31 26

E-post: Eva.Abrahamsson@linkoping.se

Therése Norr

Verksamhetschef

Kommunsjukvården och hemsjukvården

Telefon:

013-29 49 15

E-post: Therese.Norr@linkoping.se

Karin Andersson

Verksamhetschef

Kommunrehab

Telefon:

013-26 34 47

E-post: Karin.M.Andersson2@linkoping.se

Hjälpte informationen på den här sidan dig?

Hjälp oss förbättra webbplatsen

Hur skulle den här sidan kunna bli bättre?

Senast uppdaterad den 18 oktober 2017