Use Google to translate the web site. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Eldningsförbud i Linköping och hela Östergötland. Läs mer här: http://www.linkoping.se/kommun-och-politik/kommunens-organisation/krisorganisation/

Ledning och organisation

Leanlink Äldreomsorgs organisation består av medarbetarna i våra olika verksamheter och verksamhetschefer. Utöver det har vi har vi stabsfunktioner som tillsammans med affärsområdeschef och biträdande affärsområdeschef utgör affärsområdets ledningsgrupp.

Äldreomsorgs ledning

Camilla Scharff

Affärsområdeschef Leanlink, Äldreomsorg

Skicka e-post till Camilla

E-post: Camilla.scharff@linkoping.se

Telefon: 013-26 26 46

Teresa Svensson

Biträdande affärsområdeschef Leanlink Äldreomsorg

Skicka e-post till Teresa

E-post: Teresa.Svensson@linkoping.se

Telefon: 013-26 35 08

Maria Svensson

Biträdande affärsområdeschef Leanlink Äldreomsorg

Skicka e-post till Maria

E-post: Maria.A.Svensson@linkoping.se

Telefon: 013-20 57 85

Organisationsskiss Äldreomsorg

Kontakta verksamhetschefer inom hemtjänst

Emma Sundquist

Verksamhetschef Aspen servicehus och hemtjänst och Östgötagatan hemtjänst

Skicka e-post till Emma

E-post: Emma.Sundquist@linkoping.se

Telefon: 013-20 84 82

Ann-Charlotte Agnetorn

Verksamhetschef Nattpatrullen City och Solrosens serviceboende & hemtjänst

Skicka e-post till Ann-Charlotte

E-post: Ann-Charlotte.Agnetorn@linkoping.se

Telefon: 013-20 84 21

Anette Lundh

Verksamhetschef Hjälmsäter hemtjänst

Skicka e-post till Anette

E-post: Anette.A.Lund@linkoping.se

Telefon: 013-20 53 09

Anna Rudenstam-Grape

Verksamhetschef Tröskaregatans hemtjänst och vårdboende Violen och Kaprifolen

Skicka e-post till Anna

E-post: Anna.Rudenstam-Grape@linkoping.se

Telefon: 013-20 60 62

Annette Söderberg

Verksamhetschef Ryd hemtjänst

Skicka e-post till Annette

E-post: Annette.Soderberg@linkoping.se

Telefon: 013-20 60 79

Lena Larsson

Verksamhetschef Ramstorp servicehus och hemtjänst samt Ekbackens hemtjänst

Skicka e-post till Lena

E-post: Lena.Larsson@linkoping.se

Telefon: 013-26 35 54

Marie Svensson

Verksamhetschef DAL-city och Överstens hemtjänst

Skicka e-post till Marie

E-post: Marie.K.Svensson@linkoping.se

Telefon: 013-20 53 85

Angela Lundstedt

Verksamhetschef Trädgårns servicehus & hemtjänst, samt Blandarens hemtjänst

Skicka e-post till Angela

E-post: Angela.Vennstrom-Lundstedt@linkoping.se

Telefon: 013-20 55 22

Anna-Karin Hagel

Verksamhetschef Möjetorp hemtjänst samt Ekbacken och Ullstämmas fritidsverksamhet och Räknestickans bas ansvar

Skicka e-post till Anna-Karin

E-post: Anna-Karin.V.Hagel@linkoping.se

Telefon: 013-26 37 74

Stefan Ringdahl

Verksamhetschef Ulrika och Torparegatans hemtjänst

Skicka e-post till Stefan

E-post: stefan.ringdahl@linkoping.se

Telefon: 013-26 27 46

Marie-Louise Pilemalm

Verksamhetschef Trygghetsteamet

Skicka e-post till Marie-Louise

E-post: Marie-Louise.Pilemalm@linkoping.se

Telefon: 013 –20 37 88

Ann Elofsson

Verksamhetschef Härnebacken och Vretalidens servicehus och hemtjänst

Skicka e-post till Ann

E-post: ann.elofsson@linkoping.se

Telefon: 013-20 63 42

Gunilla Starräng

Verksamhetschef Kärna vårdboende och hemtjänst

Skicka e-post till Gunilla

E-post: Gunilla.Starrang@linkoping.se

Telefon: 013-20 67 65

Lilian Petersson

Verksamhetschef Linghems vårdboende och hemtjänst

Skicka e-post till Lilian

E-post: Lilian.Petersson@linkoping.se

Telefon: 013-20 54 31

Maria Eklund

Verksamhetschef Askeby, Bankekind, Tallboda och Gistad hemtjänst

Skicka e-post till Maria

E-post: Maria.A.Eklund@linkoping.se

Telefon: 013-20 60 00

Annika Eliasson

Verksamhetschef Bestorp och Sturefors hemtjänst

Skicka e-post till Annika

E-post: Annika.M.Eliasson@linkoping.se

Telefon: 013-206000

Kontakta verksamhetschefer för vårdboenden

Anna Rudenstam-Grape

Verksamhetschef Tröskaregatans hemtjänst och vårdboende Violen och Kaprifolen

Skicka e-post till Anna

E-post: Anna.Rudenstam-Grape@linkoping.se

Telefon: 013-20 60 62

Anna-Carin Lindström

Verksamhetschef Sandrinoparken, Lärcenter och mobila demens teamet

Skicka e-post till Anna-Carin

E-post: Anna-Carin.Lindstrom@linkoping.se

Telefon: 013-29 46 05

Camilla Weidefelt

Verksamhetschef Trollflöjten, Aktivitetshuset, Club Lyra, Asplövet och Blå rummet

Skicka e-post till Camilla

E-post: Camilla.Weidefelt@linkoping.se

Telefon: 013-20 56 32

Mattias Tuvesson

Verksamhetschef Valthornsgatans och Solstickans vårdboende

Skicka e-post till Mattias

E-post: Mattias.Tuvesson@linkoping.se

Telefon: 013-26 37 36

Susanne Carlsson

Verksamhetschef Ekbackens vårdboende

Skicka e-post till Susanne

E-post: Susanne.L.Karlsson@linkoping.se

Telefon: 013-20 56 19

Cecilia Gurung Foxner

Verksamhetschef Gåsen och Vretalidens vårdboende

Skicka e-post till Cecilia

E-post: Cecilia.Gurung-Foxner@linkoping.se

Telefon: 013-20 70 62

Christine Alf

Verksamhetschef Åleryds vårdboende enhet: Dagverksamhet 1,2,3 och avdelningar B,C, D

Skicka e-post till Christine

E-post: Christine.Alf@linkoping.se

Telefon: 013-20 84 99

Petra Falk

Verksamhetschef Berga vårdboende

Skicka e-post till Petra

E-post: petra.falk@linkoping.se

Telefon: 013-20 87 35

Hanna Pettersson

Verksamhetschef Åleryds vårdboende enhet: A, E, F, G, H och P

Skicka e-post till Hanna

E-post: Hanna.B.Pettersson@linkoping.se

Telefon: 013-20 89 97

Pia Fransson

Verksamhetschef Järdalavägens vårdboende

Skicka e-post till Pia

E-post: Pia.Fransson@linkoping.se

Telefon: 013-26 38 26

Gunilla Starräng

Verksamhetschef Kärna vårdboende och hemtjänst

Skicka e-post till Gunilla

E-post: Gunilla.Starrang@linkoping.se

Telefon: 013-20 67 65

Charlotte Zajac

Verksamhetschef Åleryds vårdboende enhet: J, K, L, M, och N

Skicka e-post till Charlotte

E-post: Charlotte.Zajac@linkoping.se

Telefon: 013-20 84 66

Lilian Petersson

Verksamhetschef Linghems vårdboende och hemtjänst

Skicka e-post till Lilian

E-post: Lilian.Petersson@linkoping.se

Telefon: 013-20 54 31

Kontakta verksamhetschefer inom hälso- och sjukvårdsorganisationen

Eva Abrahamssom

Verksamhetschef Kommunsjukvården och hemsjukvården

Skicka e-post till Eva

E-post: Eva.Abrahamsson@linkoping.se

Telefon: 013-26 31 26

Therése Norr

Verksamhetschef Kommunsjukvården och hemsjukvården

Skicka e-post till Therése

E-post: Therese.Norr@linkoping.se

Telefon: 013-29 49 15

Karin Andersson

Verksamhetschef Kommunrehab

Skicka e-post till Karin

E-post: Karin.M.Andersson2@linkoping.se

Telefon: 013-26 34 47

Hjälpte informationen på den här sidan dig?

Hjälp oss förbättra webbplatsen

Hur skulle den här sidan kunna bli bättre?

Senast uppdaterad den 22 maj 2018