Ledning och organisation

De flesta av oss inom Kost & Restaurang arbetar i våra restauranger på skolor och inom äldreomsorg. Utöver detta har vi stabsfunktioner som tillsammans med restaurangområdeschefer utgör affärsområdets ledningsgrupp.

Några av våra medarbetare i köken

 

 

Fyra restaurangområden

Våra restauranger är indelade i fyra olika områden, där varje område leds av en restaurangområdeschef. I köken arbetar medarbetare som är restaurangchefer, kockar, specialkostansvariga och restaurangbiträden.

Stab och ledning

I staben arbetar affärsområdeschef, kostekonom, ekonom och HR-administratör. Tillsammans med restaurangområdescheferna utgör staben Kost & Restaurangs ledningsgrupp. Ledningsgruppens uppdrag är att styra och leda Kost & Restaurang, samt jobba med utvecklingsfrågor och planering för hela affärsområdet.

Kontakta Kost & Restaurangs ledning

Åsa Kullberg

Affärsområdeschef

Leanlink Kost & Restaurang

Telefon:

013-20 74 94

E-post: asa.kullberg@linkoping.se

Cristoffer Cedergren
Cristoffer Cedergren

Kostekonom (inköp, måltidsplanering, livsmedelshygien, specialkost)

Leanlink Kost & Restaurang

Telefon:

013-263760

E-post: Cristoffer.cedergren@linkoping.se

Agneta Edström-Spångberg

Ekonom

Leanlink Kost & Restaurang

E-post: Agneta.Edstrom-Spangberg@linkoping.se

Ulle Haamer

HR-administratör

Leanlink Kost & Restaurang

Telefon:

013-20 73 90

E-post: ulle.haamer@linkoping.se

Lillevi Ljunggren

Restaurangområdeschef Ekholmen/Kunskapsgallerian/Ånestad/Brokind/Fredriksberg/Askeby/Harvestad

Leanlink Kost & Restaurang

Telefon:

013-20 87 57

E-post: lillevi.ljunggren@linkoping.se

Marita Jonsson

Restaurangområdeschef Kärna/Tornhagen/Fridtuna/Ekkällan/Folkunga/Vikingstad

Leanlink Kost & Restaurang

Telefon:

013-20 59 79

E-post: marita.jonsson@linkoping.se

Camilla Öberg

Restaurangområdeschef Anders Ljungstedts Gymnasium/Änggård/Ekängen/Ekdunge/Bärstad

Leanlink Kost & Restaurang

Telefon:

013-20 70 49

E-post: Camilla.oberg@linkoping.se

Carola Hultmark

Restaurangområdeschef Berzelius/Ljungsbro/Skäggetorp/Elsa Brändström/Ryd/Nygård/Vreta kloster

Leanlink Kost & Restaurang

Telefon:

013- 26 36 37

E-post: carola.hultmark@linkoping.se

Anna-Lena Albinsson

Administrativ assistent

Leanlink Kost & Restaurang

Telefon:

013-263273

E-post: anna-lena.albinsson@linkoping.se

Hjälpte informationen på den här sidan dig?

Hjälp oss förbättra webbplatsen

Hur skulle den här sidan kunna bli bättre?

Senast uppdaterad den 18 augusti 2017