Föredrag: Dagens konst- och auktionsmarknad

3 november kl 18.00 på Passagen!
Välkommen till en föreläsning om dagens konst- och auktionsmarknad. Peter Frisk, konstnär och musiker berättar om auktions- och konstmarknaden från sent 1800-tal fram till i dag. Var kommer pengarna ifrån? Och hur har konsthandeln förändrats?
Fri entré!

Peter Frisk på Passagen

Peter Frisk på Passagen 5 november

Kvällen är ett samarbete mellan Passagen, Konstnärscentrum och Galleri Melefors.

Hjälpte informationen på den här sidan dig?

Hjälp oss förbättra webbplatsen

Hur skulle den här sidan kunna bli bättre?

Senast uppdaterad den 26 oktober 2016