Personal och ledning

Namn/E-post Titel/Funktion Telefon 013
Mattias Dahlgren Rektor - Teknikprogrammet (TE) 26 37 09
Marcus Lindén  Rektor - Naturprogrammet (NA) 20 73 69
Linda Eklund Rektor - Språkintroduktion (SI) 20 74 32
Leif Skarp Rektor - Individuellt alternativ (IA) 20 74 43
Namn/E-post Titel/Funktion Telefon 013
Olof Patolla HR-konsult 20 74 05
Sissi Strandlén-Gustafsson Ekonom 20 88 64
Gordana Banjaj Administratör 26 39 37
Sofia Johansson Administratör 20 74 00
Susanne Madsen Administratör 20 74 00
Pernilla Nilsson Administratör 20 74 68
Petra Törnros Administratör 20 74 07
Vera Zanhar Schemaläggare 20 73 64
Namn/E-post Titel/Funktion Telefon 013
Tony Strid Bibliotekarie 20 74 80
Moah Åkesson Bibliotekarie 20 74 80
Lena Haimi Biblioteksassistent 20 74 80
072-738 61 23

Så här skickar du e-post: förnamn.efternamn@linkoping.se (Byt ut å, ä, ö mot a och o)

Namn

Titel/Funktion

Telefon 013   

Liselott Andersson

Studie- och yrkesvägledare

20 74 90

Son-Mi Abrahamsson

Kurator

20 74 12

Jakob Cedergren

Skolvärd

070-620 70 33

Barbro Enquist

Speciallärare

29 49 52

Annika Esping

Skolsköterska 

20 74 93 

Sara Ivarsson

Specialpedagog

073-059 10 72

Elisabeth Liljegren

Speciallärare

072-582 86 65 

Emma Otterud

Psykolog

072-546 67 14

Så här skickar du e-post:
förnamn.efternamn@linkoping.se (byt ut å, ä, ö mot a och o). Vid dubbelnamn eller vid vanligt förekommande namn finns istället en e-postlänk.

Namn    

Signatur

Ämne

Mentor

Yaman Adamnor

yamad

Webb  

Johanna Algebrant

johal

Fy, Ma NA17A

Sigrid Andersson

sigan

En, Sv

TE17I

Linda Axelsson

nilax Bi, Id

NA18D

Felix Barret

felba Ma TE18G 

Paula Barton

pauba

Elevstöd

SI19J, K

Magnus Baumgardt

magba

Bi, Ke

TE17E

Lars Berg

lalbe

Te TE17E

Djordje Brstina

djobr

CAD, Konstr, Ma

TE17G

Marie Bråneke

brama

SvA, Hi

SI

Lisa Carlsson

isaca

Bi, Ke

TE18H

Mattias Carlsson

matca

Fy, Ma TE19G

Camilla Carlsvärd

camca

Lärare

IA

Jonathan Dahlberg

dahjo 

Da

 

Andreas Daitey

andda

Fy, Ma

TE19I

Nikolaos Dragkas

nikdr

Id

TE19G 

Barbro Enquist

baren

Speciallärare

 

Ana Fahlman

fahan

Fy, Ma

TE18F

Emelie Forsberg

emefor

SvA

 

Sandra Granel Gimenez

sangr

Sp

NA19B 

André Gunnarsson

andgu

En, Id

NA19B

Niklas Gyulai

nikgy

Ma, Programm.

NA17C

Elisabet Göland

eligo

Bi, Ke

NA18B

Magnus Hagberg

magha

Sh, Ps

TE17F

Sandra Helgeson

sanhu

Bi, Ke

 

Emma Hertz

emmbl

Fy, Ma

NA17B 

Azra Hozic

azrho

Fy, Ma

 

Sandra Högnäs

sanho

Sv

TE19H

Filip Johansson

filjo

En, Re

NA17B

Lena Johansson

johle

Fr, Sv

NA17A

Mikael Juhlin Sahlin

achmi

Sh

NA18A

Johan Kellén

johke

Webb, Gränsnitt

TE18E

Anders Lantz

andla

IT Nätverksteknik

T4

Annika Larsson

annla

Fy, Ma

TE19H 

Thomas Lejdå

thole

Hi, Sv

NA18C 

Elisabeth Liljegren

elisa

Speciallärare

 

Anna Lindqvist

nalss

Sv, Ty

TE19I 

Caroline Lindvall

carli

Bi, Bioteknik, Ke

TE17E

Niklas Lingesten

nikli Fy, Ma, Te

TE17H

Mimmi Lundin

mimla En TE18I

Eva Lönnefelt

evalo

Ty

 

Helen Molloy

hejom

En

NA19D

Susanne Nilsson

persu

Entreprenörskap, Re

NA17C

Charlotte Nordahl

chano

Fy, Ma, Te

TE17I

My Palmgren Medin

mypal

En, Hi

TE18E 

Julia Palm

julpa Bi, Bioteknik, Ke

NA17D

Maria Petersson

mapes Bi, Ki

NA19A

Ulla Ridderberg

ullri

Bild, Design

 

Jennie Roitto

jenro

Re, Sv

TE19F 

Mikael Rydfalk

mikry

Fy, Ma

NA18C

Anna Rynningsjö Carlsén

annca

En, SvA

SI

Antoine Sabbagh 

antsa

CAD, Konstr, Te

TE19F 

Erik Sandh

erisa

Ge, Ma

NA18D

Helena Sandberg

helra

Fy, Ma

NA19C

Minna Sandlund

minjo

SvA, Id

SI

Ingemar Schütz

inges

En, Ty

TE17H

Julian Shabo

julsh

Da

TE19E 

Mats Sjöberg

sjoma

Fy, Ma

NA19A

Sandra Skagerström

sansk

Elevass.

IA

Ann-Sofie Ströberg

annst

Lärare

IA

Anders Strömfelt

andah

Fritidsledare

IA

Andreas Sundenius

andsu

Hi, Sh

TE18G

David Sunnergren

sunda

Fy, Ma

NA18A

Jesper Svartz

jessv Bi, Ke, Ma

NA19C

Maria Valladares Persson

ariva

Sp

NA18D 

Gustaf Wahl

gusid

Fy, Ma

TE18H

Åsa Walan 

asawa

Bi, Cellbi, Ke 

 

Peter Wennerholm

petwe

Hi, Sv TE19E

Martin Wickman

wicma

Hi, Sh

NA18B

Erik Willén

eriwi

Fy, Ma NA19D

Nils Winge

nilwi

CAD, Konstr, Te

TE18F

Vera Zanhar

verza

CAD, Fy, Ma, Te

TE18I

Lisa Åberg Samor

abeli

Sh, Sv

NA17D

Madelaine Åsberg

madda

Bild, Arkitektur, Design

TE17F

Så här skickar du e-post:
förnamn.efternamn@linkoping.se (byt ut å, ä, ö mot a och o).
Vid dubbelnamn eller vid vanligt förekommande namn finns istället en e-postlänk.

    
När du som elev ska skicka in ditt arbete till läraren via Urkund, använd nedanstående e-postadress.

Sigrid Andersson

sigan.berzelius@analys.urkund.se

Lars Berg

lalbe.berzelius@analys.urkund.se

Djordje Brstina

djobrs.berzelius@analys.urkund.se

Marie Bråneke

marie.braneke.berzelius@analys.urkund.se

Mattias Carlsson

matca.berzelius@analys.urkund.se

Jonathan Dahlberg

dahjo.berzelius@analys.urkund.se

Andreas Daitey

anddai.berzelius@analys.urkund.se

Ana Fahlman

fahana.berzelius@analys.urkund.se

André Gunnarsson

andgu.berzelius@analys.urkund.se

Niklas Gyulai 

nikgyu.berzelius@analys.urkund.se

Elisabet Göland

eligol.berzelius@analys.urkund.se

Magnus Hagberg

magha.berzelius@analys.urkund.se

Emma Hertz 

emmblo.berzelius@analys.urkund.se

Azra Hozic

azrhoz.berzelius@analys.urkund.se

Sandra Högnäs

sandra.berzelius@analys.urkund.se

Lena Johansson  

johlen.berzelius@analys.urkund.se

Filip Johansson

filjoh.berzelius@analys.urkund.se

Mikael Juhlin Sahlin

schmik.berzelius@analys.urkund.se

Johan Kellén

johkel.berzelius@analys.urkund.se

Annika Larsson

annla.berzelius@analys.urkund.se

Thomas Lejdå

tholej.berzelius@analys.urkund.se

Anna Lindqvist

nalsso.berzelius@analys.urkund.se

Caroline Lindvall 

carlin.berzelius@analys.urkund.se

Mia Lundquist

mialu.berzelius@analys.urkund.se

Mimmi Lundin

mimla.berzelius@analys.urkund.se

Helen Molloy 

hejomo.berzelius@analys.urkund.se

Susanne Nilsson 

susanne.berzelius@analys.urkund.se

Charlotte Nordahl

chanor.berzelius@analys.urkund.se

Julia Palm

julpa.berzelius@analys.urkund.se

My Palmgren Medin

mypalmgrenmedin.berzelius@analys.urkund.se

Maria Petersson

mapes.berzelius@analys.urkund.se

Jennie Roitto

jenroi.berzelius@analys.urkund.se

Mikael Rydfalk

mikryd.berzelius@analys.urkund.se

Anna Rynningsjö Carlsén 

annca.berzelius@analys.urkund.se

Erik Sandh

erisa.berzelius@analys.urkund.se

Ingemar Schütz

ingesc.berzelius@analys.urkund.se

Julian Shabo

julsha.berzelius@analys.urkund.se

Andreas Sundenius

andsun.berzelius@analys.urkund.se

David Sunnergren

sundav.berzelius@analys.urkund.se

Jesper Svartz

jessv.berzelius@analys.urkund.se

Gustaf Wahl

guside.berzelius@analys.urkund.se

Åsa Walan

asawal.berzelius@analys.urkund.se

Peter Wennerholm

petwe.berzelius@analys.urkund.se

Martin Wickman

wickman.berzelius@analys.urkund.se

Nils Winge

nilwin.berzelius@analys.urkund.se

Lisa Åberg

abelis.berzelius@analys.urkund.se

Madelaine Åsberg

maddah.berzelius@analys.urkund.se

Namn/E-post Titel/Funktion Telefon 013
Kenneth Carlsson

Vaktmästare

26 39 65
Jesper Hagdahl

Vaktmästare

20 74 86
Mikael Tengdelius

Vaktmästare

26 39 66

 

Berzeliusskolan gymnasium

Skicka e-post till Berzeliusskolan gymnasium

E-post: berzelius@linkoping.se

Telefon: 013-20 74 00

Besöksadress: Gustav Adolfsgatan 25 (se karta)

Postadress: Berzeliusskolan gymnasium
581 81 LINKÖPING

Webbadress: http://www.linkoping.se/berzelius http://www.linkoping.se/berzelius

Enhetschef: Magnus Johansson
Telefon: 013-20 74 03

Rektor: Leif Skarp
Telefon: 013-20 74 43

Rektor: Linda Eklund
Telefon: 013-20 74 32

Rektor: Marcus Lindén
Telefon: 013-20 73 69

Rektor: Mattias Dahlgren
Telefon: 013-26 37 09

Se fler kontaktuppgifter
Se färre kontaktuppgifter

Senast uppdaterad den 2 september 2019