Personal och ledning

Namn/E-post Titel/Funktion Telefon 013
Mattias Dahlgren Rektor - Teknikprogrammet (TE) 26 37 09
Marcus Lindén  Rektor - Naturprogrammet (NA) 20 73 69
Linda Eklund Rektor - Språkintroduktion (SI) 20 74 32
Leif Skarp Rektor - Individuellt alternativ (IA) 20 74 43
Namn/E-post Titel/Funktion Telefon 013
Olof Patolla HR-konsult 20 74 05
Sissi Strandlén-Gustafsson Ekonom 20 88 64
Gordana Banjaj Administrativ assistent 26 39 37
Pernilla Nilsson Administrativ assistent 20 74 68
Pia Nyqvist Administrativ assistent 20 74 00
TheréseTunek Verksamhetskoordinator 20 73 64
Petra Törnros Administrativ assistent 20 74 07
Namn/E-post Titel/Funktion Telefon 013
Charlotta Salomonsson  Bibliotekarie 20 74 80
Tony Strid Bibliotekarie 20 74 80
Lena Haimi Biblioteksassistent 20 74 80
072-738 61 23

Så här skickar du e-post: förnamn.efternamn@linkoping.se (Byt ut å, ä, ö mot a och o)

Namn

Titel/Funktion

Telefon 013   

Liselott Andersson

Studie- och yrkesvägledare

20 74 90

Son-Mi Abrahamsson

Kurator

20 74 12

Jakob Cedergren

Skolvärd

070-620 70 33

Barbro Enquist

Speciallärare

29 49 52

Annika Esping

Skolsköterska 

20 74 93 

Elisabeth Liljegren

Speciallärare

072-582 86 65 

Emma Otterud

Psykolog

072-546 67 14
Sylvia Sjödin

Specialpedagog 

072-240 07 20 

Så här skickar du e-post:
förnamn.efternamn@linkoping.se (byt ut å, ä, ö mot a och o). Vid dubbelnamn eller vid vanligt förekommande namn finns istället en e-postlänk.

Namn    

Signatur

Ämne

Mentor

Telefon

Sigrid Andersson

sigan

En, Sv

TE17I

 

Linda Axelsson

nilax Bi, Id

NA18D

 

Paula Barton

pauba

Elevstöd

SI

072-598 48 63

Lars Berg

lalbe

Te TE17E 072-738  61 33

Tina Bergman

tinbe

Ma, Programm.

TE17G

072-728 86 22

Andrew Brown

andbr

Fy, Ma

TE17H

072-728 86 23

Djordje Brstina

djobr

CAD, Konstr, Ma

TE17G

072-728 86 24 

Marie Bråneke

brama

SvA, Hi

SI

070-654 58 69

Lisa Carlsson

isaca

Bi, Ke

TE18H

072-728 86 26 

Camilla Carlsvärd

camca

Lärare

IA

076-820 88 21

Jonathan Dahlberg

dahjo 

Da

TE16E

072-728 86 27

Andreas Daitey

andda

Fy, Ma

TE16I

072-728 86 28

Nikolaos Dragkas

nikdr

Id

 

072-728 86 39

Linda Ekström Lind

lines

Hi, Sv

TE16F

072-728 86 29

Carina Edman

cared Fy, Ma

TE18G

 

Barbro Enquist

baren

Speciallärare

 

013-29 49 52

Ana Fahlman

fahan

Fy, Ma

TE18F

072-728 86 30

Emelie Forsberg

emefor

SvA

 

072-728 86 35

Sandra Granel Gimenez

sangr

Sp

 

072-728 86 32

André Gunnarsson

andgu

En, Id

NA16A

072-738 61 34

Niklas Gyulai

nikgy

Ma, Programm.

NA17C

072-728 86 33

Elisabet Göland

eligo

Bi, Ke

NA18B

072-728 86 34 

Magnus Hagberg

magha

Sh, Ps

TE17F

 

Sandra Helgeson

sanhu

Bi, Ke

TE16G

072-728 86 37

Emma Hertz

emmbl

Fy, Ma

NA17B 

072-728 86 40 

Azra Hozic

azrho

Fy, Ma

TE16F 

072-728 86 36 

Sandra Högnäs

sanho

Sv

TE16H

072-728 86 38

Agneta Isacsson

agnis

Bi, Id

NA17D

072-728 86 39

Sara Ivarsson

sarfr

En

TE17F

072-728 86 41

Cecilia Jacobsson

cecja

Fy, Ma

   

Filip Johansson

filjo

En, Re

NA17B

 

Lena Johansson

johle

Fr, Sv

NA17A

072-728 86 42

Mikael Juhlin Sahlin

achmi

Sh

NA18A 072-724 92 34

Johan Kellén

johke

Gränsnittsdes., Webbte.

TE18E

072-728 86 43 

Anders Lantz

andla

IT Nätverksteknik

T4

013-20 72 87

Annika Larsson

annla

Fy, Ma

TE16H

 

Thomas Lejdå

thole

Hi, Sv

NA18C 

072-728 86 44

Elisabeth Liljegren

elisa

Speciallärare

 

072-582 86 65

Anna Lindqvist

nalss

Sv, Ty

TE16I

072-728 86 51 

Caroline Lindvall

carli

Bi, Bioteknik, Ke

TE17E

072-728 86 47

Niklas Lingesten

nikli Fy, Ma, Te

TE17H

072-598 48 64

Eva Lönnefelt

evalo

Ty

 

076-534 66 87

Vanja Markusdotter

vavma

En

TE18I

 

Helen Molloy

hejom

En

NA16C

072-728 86 50

Susanne Nilsson

persu

Entreprenörskap, Re

NA17C

072-724 92 27

Charlotte Nordahl

chano

Fy, Ma, Te

TE17I

072-724 92 28

My Palmgren Medin

mypal

En, Hi

TE18E 

072-724 92 29

Julia Palm

julpa Ke, Biote

NA17D

 072-728 86 31

Maria Petersson

mapes Bi, Ki

NA16B

 

Ulla Ridderberg

ullri

Bild, Design

   

Jennie Roitto

jenro

Re, Sv

TE16G

072-724 92 31

Mikael Rydfalk

mikry

Fy, Ma

NA18C

072-724 92 32

Anna Rynningsjö Carlsén

annca

En, SvA

SI

 

Antoine Sabbagh 

antsa

CAD, Konstr, Te

  070-286 57 14

Erik Sandh

erisa

Ge, Ma

NA18D

072-738 61 35 

Helena Sandberg

helra

Fy, Ma

NA17A

072-724 92 33

Ingemar Schütz

inges

En, Ty

TE17H

072-724 92 35

Julian Shabo

julsh

Da

TE16E

072-724 92 36 

Mats Sjöberg

sjoma

Fy, Ma

NA16B 

072-724 92 37 

Sylvia Sjödin

sylma

Specialpedagog

 

072-240 07 20

Sandra Skagerström

sansk

Elevass.

IA

013-20 77 56

Ann-Sofie Ströberg

annst

Lärare

IA

 

Anders Strömfelt

andah

Fritidsledare

IA

013-20 65 87

Andreas Sundenius

andsu

Hi, Sh

TE18G

072-724 92 40

David Sunnergren

sunda

Fy, Ma

NA18A

072-724 92 41

Jesper Svartz

jessv Bi, Ke, Ma

NA16C

072-728 86 49

Therése Tunek

thetu

Verksamh.koord, Re, Sh

 

013 - 20 73 64

Maria Valladares Persson

ariva

Sp

NA16A

072-724 92 45

Gustaf Wahl

gusid

Fy, Ma

TE18H

072-724 92 43

Åsa Walan 

asawa

Bi, Cellbi, Ke 

 

072-724 92 44 

Martin Wickman

wicma

Hi, Sh

NA18B

072-724 92 46

Nils Winge

nilwi

CAD, Konstr, Te

TE18F

070-286 57 14

Vera Zanhar

verza

CAD, Fy, Ma, Te

TE18I

072-738 61 29

Lisa Åberg Samor

abeli

Hi, Sv

NA17D

072-738 61 30

Madelaine Åsberg

madda

Bild, Arkitektur, Design

TE17F

072-738 61 31

Så här skickar du e-post:
förnamn.efternamn@linkoping.se (byt ut å, ä, ö mot a och o).
Vid dubbelnamn eller vid vanligt förekommande namn finns istället en e-postlänk.

    
När du som elev ska skicka in ditt arbete till läraren via Urkund, använd nedanstående e-postadress.

Sigrid Andersson

sigan.berzelius@analys.urkund.se

Lars Berg

lalbe.berzelius@analys.urkund.se

Tina Bergman

tinber.berzelius@analys.urkund.se

Andrew Brown

andbro.berzelius@analys.urkund.se 

Djordje Brstina

djobrs.berzelius@analys.urkund.se

Marie Bråneke

marie.braneke.berzelius@analys.urkund.se

Jonathan Dahlberg

dahjo.berzelius@analys.urkund.se

Andreas Daitey

anddai.berzelius@analys.urkund.se

Linda Ekström Lind 

lines.berzelius@analys.urkund.se

Ana Fahlman

fahana.berzelius@analys.urkund.se

André Gunnarsson

andgu.berzelius@analys.urkund.se

Niklas Gyulai 

nikgyu.berzelius@analys.urkund.se

Elisabet Göland

eligol.berzelius@analys.urkund.se

Magnus Hagberg

magha.berzelius@analys.urkund.se

Emma Hertz 

emmblo.berzelius@analys.urkund.se

Azra Hozic

azrhoz.berzelius@analys.urkund.se

Olof Hultman

olohu.berzelius@analys.urkund.se

Sandra Högnäs

sandra.berzelius@analys.urkund.se

Agneta Isacsson 

agnisa.berzelius@analys.urkund.se

Sara Ivarsson

sarfra.berzelius@analys.urkund.se

Lena Johansson  

johlen.berzelius@analys.urkund.se

Filip Johansson

filjoh.berzelius@analys.urkund.se

Mikael Juhlin Sahlin

schmik.berzelius@analys.urkund.se

Johan Kellén

johkel.berzelius@analys.urkund.se

Annika Larsson

annla.berzelius@analys.urkund.se

Thomas Lejdå

tholej.berzelius@analys.urkund.se

Anna Lindqvist

nalsso.berzelius@analys.urkund.se

Caroline Lindvall 

carlin.berzelius@analys.urkund.se

Josefin Lock

joskva.berzelius@analys.urkund.se

Mia Lundquist

mialu.berzelius@analys.urkund.se

Helen Molloy 

hejomo.berzelius@analys.urkund.se

Susanne Nilsson 

susanne.berzelius@analys.urkund.se

Charlotte Nordahl

chanor.berzelius@analys.urkund.se

Julia Palm

julpa.berzelius@analys.urkund.se

My Palmgren Medin

mypalmgrenmedin.berzelius@analys.urkund.se

Jennie Roitto

jenroi.berzelius@analys.urkund.se

Mikael Rydfalk

mikryd.berzelius@analys.urkund.se

Anna Rynningsjö Carlsén 

annca.berzelius@analys.urkund.se

Erik Sandh

erisa.berzelius@analys.urkund.se

Ingemar Schütz

ingesc.berzelius@analys.urkund.se

Julian Shabo

julsha.berzelius@analys.urkund.se

Andreas Sundenius

andsun.berzelius@analys.urkund.se

David Sunnergren

sundav.berzelius@analys.urkund.se

Jesper Svartz

jessv.berzelius@analys.urkund.se

Christina Söderholm

istans.berzelius@analys.urkund.se

Therése Tunek

therese.berzelius@analys.urkund.se

Gustaf Wahl

guside.berzelius@analys.urkund.se

Åsa Walan

asawal.berzelius@analys.urkund.se

Martin Wickman

wickman.berzelius@analys.urkund.se

Nils Winge

nilwin.berzelius@analys.urkund.se

Lisa Åberg

abelis.berzelius@analys.urkund.se

Madelaine Åsberg

maddah.berzelius@analys.urkund.se

Namn/E-post Titel/Funktion Telefon 013
Kenneth Carlsson

Vaktmästare

26 39 65
Jesper Hagdahl

Vaktmästare

20 74 86
Robert Tegelund

Tekniker

20 74 20
Mikael Tengdelius

Vaktmästare

26 39 66

 

Berzeliusskolan gymnasium

Skicka e-post till Berzeliusskolan gymnasium

E-post: berzelius@linkoping.se

Telefon: 013-20 74 00

Besöksadress: Gustav Adolfsgatan 25 (se karta)

Postadress: Berzeliusskolan gymnasium
581 81 LINKÖPING

Webbadress: http://www.linkoping.se/berzelius http://www.linkoping.se/berzelius

Enhetschef: Magnus Johansson
Telefon: 013-20 74 03

Rektor: Leif Skarp
Telefon: 013-20 74 43

Rektor: Linda Eklund
Telefon: 013-20 74 32

Rektor: Marcus Lindén
Telefon: 013-20 73 69

Rektor: Mattias Dahlgren
Telefon: 013-26 37 09

Se fler kontaktuppgifter
Se färre kontaktuppgifter

Senast uppdaterad den 12 september 2018