Näringsliv och arbete

Här hittar du kontaktuppgifter till verksamheter inom området näringsliv och arbete.

Företagsservice

Skicka e-post till Företagsservice

Telefon: 013-20 61 00

Besöksadress: Drottninggatan 45, Linköping (se karta) Öppettider: Måndag-torsdag kl. 09-15 (Lunch 12-13)

Näringsliv och tillväxt

Skicka e-post till Näringsliv och tillväxt

E-post: naringsliv@linkoping.se

Besöksadress: Storgatan 58 (se karta)

Postadress: Linköpings kommun, 581 81 Linköping

Pia Carlgren
Pia Carlgren

Näringslivsdirektör Kommunledningsförvaltningen, Näringsliv och tillväxt

Skicka e-post till Pia Carlgren

E-post: pia.carlgren@linkoping.se

Telefon: 013-20 74 66

Kerstin Reimstad

Utvecklingsstrateg Näringsliv och tillväxt

Skicka e-post till Kerstin Reimstad

E-post: Kerstin.Reimstad@linkoping.se

Telefon: 013-26 31 02

Erik Åqvist

Näringslivsutvecklare Näringsliv och tillväxt

Skicka e-post till Erik Åqvist

E-post: erik.aqvist@linkoping.se

Telefon: 013-26 25 36

Malin Ljung

Näringslivsutvecklare Näringsliv och tillväxt

Skicka e-post till Malin Ljung

E-post: malin.ljung@linkoping.se

Telefon: 013-26 25 56

Marianne Lindh

Näringslivsutvecklare, företagsetableringar Näringsliv och tillväxt

Skicka e-post till Marianne Lindh

E-post: marianne.lind@linkoping.se

Telefon: 013-20 59 26

Anna Boholm

Gruppchef Företagsservice Näringsliv och tillväxt

Skicka e-post till Anna Boholm

E-post: anna.boholm@linkoping.se

Telefon: 013-26 30 33

Malin Wictorén

Företagsservice – Kommunikatör Näringsliv och tillväxt

Skicka e-post till Malin Wictorén

E-post: malin.wictoren@linkoping.se

Telefon: 013-26 39 78

Mikael Johansson Frode

Företagsservice Näringsliv och tillväxt

Skicka e-post till Mikael Johansson Frode

E-post: mikael.johansson-frode@linkoping.se

Telefon: 013-26 32 72

Per Widman

Företagsservice – Företagsetablering Näringsliv och tillväxt

Skicka e-post till Per Widman

E-post: per.widman@linkoping.se

Telefon: 013-26 25 55

Hjälpte informationen på den här sidan dig?

Hjälp oss förbättra webbplatsen

Hur skulle den här sidan kunna bli bättre?

Senast uppdaterad den 25 januari 2018