Ledning och organisation

Leanlink Äldreomsorgs organisation består av medarbetarna i våra olika verksamheter och verksamhetschefer. Utöver det har vi har vi stabsfunktioner som tillsammans med affärsområdeschef och biträdande affärsområdeschef utgör affärsområdets ledningsgrupp.

Äldreomsorgs ledning

Camilla Scharff

Affärsområdeschef Leanlink, Äldreomsorg

Skicka e-post till Camilla Scharff

E-post: Camilla.scharff@linkoping.se

Telefon: 013-26 26 46

Teresa Svensson

Biträdande affärsområdeschef Leanlink Äldreomsorg

Skicka e-post till Teresa Svensson

E-post: Teresa.Svensson@linkoping.se

Telefon: 013-26 35 08

Maria Svensson

Biträdande affärsområdeschef Leanlink Äldreomsorg

Skicka e-post till Maria Svensson

E-post: Maria.A.Svensson@linkoping.se

Telefon: 013-20 57 85

Organisationsskisser Äldreomsorg

Kontakta verksamhetschefer inom hemtjänst

Karin Eklund

Verksamhetschef Kärna vårdbostad och Kärna servicehus och hemtjänst

Skicka e-post till Karin Eklund

E-post: Karin.Eklund2@linkoping.se

Telefon: 013-20 67 65

Emma Sundquist

Verksamhetschef Aspens servicehus och hemtjänst samt Överstens Trygghetsboende

Skicka e-post till Emma Sundquist

E-post: Emma.Sundquist@linkoping.se

Telefon: 013-20 84 82

Ann-Charlotte Agnetorn

Verksamhetschef Solrosens servicehus och hemtjänst

Skicka e-post till Ann-Charlotte Agnetorn

E-post: Ann-Charlotte.Agnetorn@linkoping.se

Telefon: 013-20 84 21

Anette Lundh

Verksamhetschef Hjälmsäter hemtjänst

Skicka e-post till Anette Lundh

E-post: Anette.A.Lund@linkoping.se

Telefon: 013-20 53 09

Annette Söderberg

Verksamhetschef Östgötagatans hemtjänst och Stolplyckans Trygghetsboende

Skicka e-post till Annette Söderberg

E-post: Annette.Soderberg@linkoping.se

Telefon: 013-20 89 59

Lena Larsson

Verksamhetschef Ramstorp servicehus och hemtjänst samt Ekbackens hemtjänst

Skicka e-post till Lena Larsson

E-post: Lena.Larsson@linkoping.se

Telefon: 013-26 35 54

Marie Svensson

Verksamhetschef Trädgårns servicehus och Demensarbetslag (DAL) City

Skicka e-post till Marie Svensson

E-post: Marie.K.Svensson@linkoping.se

Telefon: 013-20 53 85

Angela Lundstedt

Verksamhetschef Blandarens servicehus och hemtjänst

Skicka e-post till Angela Lundstedt

E-post: Angela.Vennstrom-Lundstedt@linkoping.se

Telefon: 013-20 84 04

Anna-Karin Hagel

Verksamhetschef Räknestickans servicehus och hemtjänst och Möjetorps hemtjänst

Skicka e-post till Anna-Karin Hagel

E-post: Anna-Karin.V.Hagel@linkoping.se

Telefon: 013-26 37 74

Stefan Ringdahl

Verksamhetschef Ulrika och Torparegatans hemtjänst

Skicka e-post till Stefan Ringdahl

E-post: stefan.ringdahl@linkoping.se

Telefon: 013-26 27 46

Marie-Louise Pilemalm

Verksamhetschef Trygghetsteamet

Skicka e-post till Marie-Louise Pilemalm

E-post: Marie-Louise.Pilemalm@linkoping.se

Telefon: 013 –20 37 88

Ann Elofsson

Verksamhetschef Härnebacken Trygghetsboende och hemtjänst samt Vretalidens servicehus och hemtjänst

Skicka e-post till Ann Elofsson

E-post: ann.elofsson@linkoping.se

Telefon: 013-20 63 42

Lilian Petersson

Verksamhetschef Linghems vårdboende och hemtjänst

Skicka e-post till Lilian Petersson

E-post: Lilian.Petersson@linkoping.se

Telefon: 013-20 54 31

Maria Eklund

Verksamhetschef Askeby, Bankekind, Tallboda och Gistad hemtjänst

Skicka e-post till Maria Eklund

E-post: Maria.A.Eklund@linkoping.se

Telefon: 013-20 71 58

Annika Eliasson

Verksamhetschef Sturefors Trygghetsboende och hemtjänst samt Bestorp Trygghetsboende och hemtjänst

Skicka e-post till Annika Eliasson

E-post: Annika.M.Eliasson@linkoping.se

Telefon: 013-206000

Annelie Skoglund

Verksamhetschef Tröskaregatans Trygghetsboende och hemtjänst samt Ryd hemtjänst

Skicka e-post till Annelie Skoglund

E-post: Annelie.Skoglund@linkoping.se

Telefon: 013-20 60 62

Kontakta verksamhetschefer för vårdboenden

Anna-Carin Lindström

Verksamhetschef Sandrinoparken och Gåsens vårdboende

Skicka e-post till Anna-Carin Lindström

E-post: Anna-Carin.Lindstrom@linkoping.se

Telefon: 013-29 46 05

Camilla Weidefelt

Verksamhetschef Trollflöjten, Aktivitetshuset, Club Lyra, Asplövet och Blå rummet

Skicka e-post till Camilla Weidefelt

E-post: Camilla.Weidefelt@linkoping.se

Telefon: 013-20 56 32

Mattias Tuvesson

Verksamhetschef Valthornsgatans och Solstickans vårdboende

Skicka e-post till Mattias Tuvesson

E-post: Mattias.Tuvesson@linkoping.se

Telefon: 013-26 37 36

Susanne Carlsson

Verksamhetschef Ekbackens vårdboende

Skicka e-post till Susanne Carlsson

E-post: Susanne.L.Karlsson@linkoping.se

Telefon: 013-20 56 19

Christine Alf

Verksamhetschef Åleryds vårdboende enhet: A, B, C, D

Skicka e-post till Christine Alf

E-post: Christine.Alf@linkoping.se

Telefon: 013-20 84 99

Petra Falk

Verksamhetschef Berga vårdboende

Skicka e-post till Petra Falk

E-post: petra.falk@linkoping.se

Telefon: 013-20 87 35

Pia Fransson

Verksamhetschef Järdalavägens vårdboende, Kultur & fritid för äldre

Skicka e-post till Pia Fransson

E-post: Pia.Fransson@linkoping.se

Telefon: 013-26 38 26

 

Lilian Petersson

Verksamhetschef Linghems vårdboende och hemtjänst

Skicka e-post till Lilian Petersson

E-post: Lilian.Petersson@linkoping.se

Telefon: 013-20 54 31

Charlotte Zajac

Verksamhetschef Åleryds vårboende enhet A,B,C,D J,K,M,N

Skicka e-post till Charlotte Zajac

E-post: Charlotte.Zajac@linkoping.se

Telefon: 013-20 84 66

Cecilia Gurung Foxner

Verksamhetschef Kärna vårdby

Skicka e-post till Cecilia Gurung Foxner

E-post: Cecilia.Gurung-Foxner@linkoping.se

Telefon: 013-20 70 62

Johanna von Scheele

Verksamhetschef Åleryd Dagverksamheter 1,2,3 samt enheterna A,B,C,D,E,F,P

Skicka e-post till Johanna von Scheele

E-post: Johanna.vonScheele@linkoping.se

Telefon: 013-20 89 97

Annlouise Köster

Verksamhetschef Vretalidens vårdbostad och Ekhult vårdboende

Skicka e-post till Annlouise Köster

E-post: Annlouise.Koster-Johansson@linkoping.se

Telefon: 013-26 38 77

Tina Jansson Carinci

Verksamhetschef Vallastaden vårdboende

Skicka e-post till Tina Jansson Carinci

E-post: tina.janssoncarinci@linkoping.se

Telefon: 0727-209053

Karin Eklund

Verksamhetschef Kärna vårdbostad och Kärna servicehus och hemtjänst

Skicka e-post till Karin Eklund

E-post: Karin.Eklund2@linkoping.se

Telefon: 013-20 67 65

Kontakta verksamhetschefer inom hälso- och sjukvårdsorganisationen

Eva Abrahamssom

Verksamhetschef Kommunsjukvården och hemsjukvården

Skicka e-post till Eva Abrahamssom

E-post: Eva.Abrahamsson@linkoping.se

Telefon: 013-26 31 26

Therése Norr

Verksamhetschef Kommunsjukvården och hemsjukvården

Skicka e-post till Therése Norr

E-post: Therese.Norr@linkoping.se

Telefon: 013-29 49 15

Karin Andersson

Verksamhetschef Kommunrehab

Skicka e-post till Karin Andersson

E-post: Karin.M.Andersson2@linkoping.se

Telefon: 013-26 34 47

Hjälpte informationen på den här sidan dig?

Hjälp oss förbättra webbplatsen

Hur skulle den här sidan kunna bli bättre?

Senast uppdaterad den 17 maj 2019