Snabbnavigation

Hoppa till huvudinnehåll

Ledning och organisation

Leanlink Äldreomsorgs organisation består av medarbetarna i våra olika verksamheter och verksamhetschefer. Utöver det har vi har vi stabsfunktioner som tillsammans med affärsområdeschef och biträdande affärsområdeschef utgör affärsområdets ledningsgrupp.

Äldreomsorgs ledning

Camilla Scharff

Affärsområdeschef Leanlink, Äldreomsorg

Till e-postformulär för Camilla Scharff

E-post: Camilla.scharff@linkoping.se

Telefon: 013-26 26 46

Teresa Svensson

Biträdande affärsområdeschef Leanlink Äldreomsorg

Till e-postformulär för Teresa Svensson

E-post: Teresa.Svensson@linkoping.se

Telefon: 013-26 35 08

Maria Svensson

Biträdande affärsområdeschef Leanlink Äldreomsorg

Till e-postformulär för Maria Svensson

E-post: Maria.A.Svensson@linkoping.se

Telefon: 013-20 57 85

Kontakta verksamhetschefer inom hemtjänst

Anna Bergdahl

Verksamhetschef Ramstorpsgatans servicehus och hemtjänst, Ekbackens fritidsverksamhet

Till e-postformulär för Anna Bergdahl

E-post: anna.bergdahl@linkoping.se

Telefon: 013-26 35 54

Christine Alf

Verksamhetschef Linghem vårdboende och Linghem servicehus

Till e-postformulär för Christine Alf

E-post: Christine.Alf@linkoping.se

Telefon: 013-20 54 31

Linda Stigh

Verksamhetschef Kärna vårdboende och hemtjänst

Till e-postformulär för Linda Stigh

E-post: linda.stigh@linkoping.se

Telefon: 013-20 67 65

Emma Sundquist

Verksamhetschef Aspens servicehus och hemtjänst samt Överstens Trygghetsboende

Till e-postformulär för Emma Sundquist

E-post: Emma.Sundquist@linkoping.se

Telefon: 013-20 84 82

Ann-Charlotte Agnetorn

Verksamhetschef Solrosens servicehus och hemtjänst

Till e-postformulär för Ann-Charlotte Agnetorn

E-post: Ann-Charlotte.Agnetorn@linkoping.se

Telefon: 013-20 84 21

Anette Lundh

Verksamhetschef Blandarens servicehus och hemtjänst, Hjälmsätersgatans hemtjänst

Till e-postformulär för Anette Lundh

E-post: Anette.A.Lund@linkoping.se

Telefon: 013-20 53 09

Annette Söderberg

Verksamhetschef Östgötagatans hemtjänst och Stolplyckans Trygghetsboende

Till e-postformulär för Annette Söderberg

E-post: Annette.Soderberg@linkoping.se

Telefon: 013-20 89 59

Lena Larsson

Verksamhetschef Räknestickans servicehus och hemtjänst

Till e-postformulär för Lena Larsson

E-post: Lena.Larsson@linkoping.se

Telefon: 013-26 37 74

Marie Svensson

Verksamhetschef Trädgårns servicehus, hemtjänst och Demensarbetslag (DAL) city, Stolplyckans hemtjänst

Till e-postformulär för Marie Svensson

E-post: Marie.K.Svensson@linkoping.se

Telefon: 013-20 53 85

Stefan Ringdahl

Verksamhetschef Ulrika Trygghetsboende och Torparegatans hemtjänst

Till e-postformulär för Stefan Ringdahl

E-post: stefan.ringdahl@linkoping.se

Telefon: 013-26 27 46

Marie-Louise Pilemalm

Verksamhetschef Trygghetsteamet

Till e-postformulär för Marie-Louise Pilemalm

E-post: Marie-Louise.Pilemalm@linkoping.se

Telefon: 013 –26 37 88

Lilian Petersson

Verksamhetschef Härnebackens Trygghetsboende och hemtjänst, Vretaliden Servicehus och hemtjänst

Till e-postformulär för Lilian Petersson

E-post: Lilian.Petersson@linkoping.se

Telefon: 013-20 63 42

Maria Eklund

Verksamhetschef Askeby, Bankekind, Tallboda och Gistad hemtjänst

Till e-postformulär för Maria Eklund

E-post: Maria.A.Eklund@linkoping.se

Telefon: 013-20 71 58

Annika Eliasson

Verksamhetschef Sturefors trygghetsboende och hemtjänst, Bestorp Trygghetsboende och hemtjänst samt Ekbacken hemtjänst

Till e-postformulär för Annika Eliasson

E-post: Annika.M.Eliasson@linkoping.se

Telefon: 013-206000

Annelie Skoglund

Verksamhetschef Ryds hemtjänst, Tröskaregatans Trygghetsboende och hemtjänst, Kortidsboende Lambohov

Till e-postformulär för Annelie Skoglund

E-post: Annelie.Skoglund@linkoping.se

Telefon: 013-20 60 62

Kontakta verksamhetschefer för vårdboenden

Christine Alf

Verksamhetschef Linghem vårdboende och Linghem servicehus

Till e-postformulär för Christine Alf

E-post: Christine.Alf@linkoping.se

Telefon: 013-20 54 31

Anna-Carin Lindström

Verksamhetschef Sandrinoparken och Spinnrocken, Gläntan

Till e-postformulär för Anna-Carin Lindström

E-post: Anna-Carin.Lindstrom@linkoping.se

Telefon: 013-29 46 05

Camilla Weidefelt

Verksamhetschef Trollflöjten, Aktivitetshuset, Club Lyra, Asplövet och Blå rummet

Till e-postformulär för Camilla Weidefelt

E-post: Camilla.Weidefelt@linkoping.se

Telefon: 013-20 56 32

Mattias Tuvesson

Verksamhetschef Valthornsgatans och Solstickans vårdboende

Till e-postformulär för Mattias Tuvesson

E-post: Mattias.Tuvesson@linkoping.se

Telefon: 013-26 37 36

Susanne Carlsson

Verksamhetschef Ekbackens vårdboende

Till e-postformulär för Susanne Carlsson

E-post: Susanne.L.Karlsson@linkoping.se

Telefon: 013-20 56 19

Petra Falk

Verksamhetschef Berga vårdboende

Till e-postformulär för Petra Falk

E-post: petra.falk@linkoping.se

Telefon: 013-20 87 35

Pia Fransson

Verksamhetschef Järdalavägens vårdboende, Kultur & fritid för äldre

Till e-postformulär för Pia Fransson

E-post: Pia.Fransson@linkoping.se

Telefon: 013-26 38 26

 

Kristofer Ivhed

Biträdande verksamhetschef Åleryd vårdboende Demensenhet E,F;P

Till e-postformulär för Kristofer Ivhed

E-post: kristofer.ivhed@linkoping.se

Telefon: 013-20 64 02

Helene Persson

Verksamhetschef Åleryd vårdboende Kortidsboende enhet A B C D

Till e-postformulär för Helene Persson

E-post: helen.h.persson@linkoping.se

Telefon: 013-20 89 97

Anna Backman

Verksamhetschef Äldreomsorg

Åleryd vårdboende, G H L och nattorganisationen

Till e-postformulär för Anna Backman

E-post: Anna.Backman@linkoping.se

Telefon: 013-20 84 66

Evelina Bjurberg

Biträdande verksamhetschef Åleryds vårdboende J K M N och dagverksamhet 1 2 3

Till e-postformulär för Evelina Bjurberg

E-post: evelina.bjurberg@linkoping.se

Telefon: 013-26 22 69

Linda Stigh

Verksamhetschef Kärna vårdboende och hemtjänst

Till e-postformulär för Linda Stigh

E-post: linda.stigh@linkoping.se

Telefon: 013-20 67 65

Marie-Louise Pilemalm

Verksamhetschef Trygghetsteamet

Till e-postformulär för Marie-Louise Pilemalm

E-post: Marie-Louise.Pilemalm@linkoping.se

Telefon: 013 –26 37 88

Cecilia Gurung Foxner

Verksamhetschef Kärna vårdby

Till e-postformulär för Cecilia Gurung Foxner

E-post: Cecilia.Gurung-Foxner@linkoping.se

Telefon: 013-20 70 62

Annlouise Köster

Verksamhetschef Vretalidens vårdbostad och Ekhult vårdboende

Till e-postformulär för Annlouise Köster

E-post: Annlouise.Koster-Johansson@linkoping.se

Telefon: 013-26 38 77

Tina Jansson Carinci

Verksamhetschef Vallastadens vårdboende våning 3 samt dagverksamhet

Till e-postformulär för Tina Jansson Carinci

E-post: tina.janssoncarinci@linkoping.se

Telefon: 013-20 84 52

Kontakta verksamhetschefer inom hälso- och sjukvårdsorganisationen

Eva Abrahamssom

Verksamhetschef Kommunsjukvården och hemsjukvården

Till e-postformulär för Eva Abrahamssom

E-post: Eva.Abrahamsson@linkoping.se

Telefon: 013-26 31 26

Karin Andersson

Verksamhetschef Kommunrehab

Till e-postformulär för Karin Andersson

E-post: Karin.M.Andersson2@linkoping.se

Telefon: 013-26 34 47

Senast uppdaterad den 7 april 2021