Snabbnavigation

Hoppa till huvudinnehåll

Ledning och organisation

Leanlink Äldreomsorgs organisation består av medarbetarna i våra olika verksamheter och verksamhetschefer. Utöver det har vi har vi stabsfunktioner som tillsammans med affärsområdeschef och biträdande affärsområdeschef utgör affärsområdets ledningsgrupp.

Äldreomsorgs ledning

Camilla Scharff

Affärsområdeschef Leanlink, Äldreomsorg

Till e-postformulär för Camilla Scharff

E-post: Camilla.scharff@linkoping.se

Telefon: 013-26 26 46

Teresa Svensson

Biträdande affärsområdeschef Leanlink Äldreomsorg

Till e-postformulär för Teresa Svensson

E-post: Teresa.Svensson@linkoping.se

Telefon: 013-26 35 08

Maria Svensson

Biträdande affärsområdeschef Leanlink Äldreomsorg

Till e-postformulär för Maria Svensson

E-post: Maria.A.Svensson@linkoping.se

Telefon: 013-20 57 85

Organisationsskisser Äldreomsorg

Kontakta verksamhetschefer inom hemtjänst

Linda Stigh

Verksamhetschef Kärna vårdboende och hemtjänst

Till e-postformulär för Linda Stigh

E-post: linda.stigh@linkoping.se

Telefon: 013-20 67 65

Emma Sundquist

Verksamhetschef Aspens servicehus och hemtjänst samt Överstens Trygghetsboende

Till e-postformulär för Emma Sundquist

E-post: Emma.Sundquist@linkoping.se

Telefon: 013-20 84 82

Ann-Charlotte Agnetorn

Verksamhetschef Solrosens servicehus och hemtjänst

Till e-postformulär för Ann-Charlotte Agnetorn

E-post: Ann-Charlotte.Agnetorn@linkoping.se

Telefon: 013-20 84 21

Anette Lundh

Verksamhetschef Hjälmsäter hemtjänst

Till e-postformulär för Anette Lundh

E-post: Anette.A.Lund@linkoping.se

Telefon: 013-20 53 09

Annette Söderberg

Verksamhetschef Östgötagatans hemtjänst och Stolplyckans Trygghetsboende

Till e-postformulär för Annette Söderberg

E-post: Annette.Soderberg@linkoping.se

Telefon: 013-20 89 59

Lena Larsson

Verksamhetschef Ramstorp servicehus och hemtjänst samt Ekbackens hemtjänst

Till e-postformulär för Lena Larsson

E-post: Lena.Larsson@linkoping.se

Telefon: 013-26 35 54

Marie Svensson

Verksamhetschef Trädgårns servicehus och Demensarbetslag (DAL) city

Till e-postformulär för Marie Svensson

E-post: Marie.K.Svensson@linkoping.se

Telefon: 013-20 53 85

Angela Lundstedt

Verksamhetschef Blandarens servicehus och hemtjänst, Trädgårns & Stolplyckans hemtjänst

Till e-postformulär för Angela Lundstedt

E-post: Angela.Vennstrom-Lundstedt@linkoping.se

Telefon: 013-20 84 04 mobil: 070-5717477

Anna-Karin Hagel

Verksamhetschef Räknestickans servicehus och hemtjänst och Möjetorps hemtjänst

Till e-postformulär för Anna-Karin Hagel

E-post: Anna-Karin.V.Hagel@linkoping.se

Telefon: 013-26 37 74

Stefan Ringdahl

Verksamhetschef Ulrika Trygghetsboende och Torparegatans hemtjänst

Till e-postformulär för Stefan Ringdahl

E-post: stefan.ringdahl@linkoping.se

Telefon: 013-26 27 46

Marie-Louise Pilemalm

Verksamhetschef Trygghetsteamet

Till e-postformulär för Marie-Louise Pilemalm

E-post: Marie-Louise.Pilemalm@linkoping.se

Telefon: 013 –26 37 88

Lilian Petersson

Verksamhetschef Härnebackens Trygghetsboende och hemtjänst, Vretaliden Servicehus och hemtjänst

Till e-postformulär för Lilian Petersson

E-post: Lilian.Petersson@linkoping.se

Telefon: 013-20 63 42

Maria Eklund

Verksamhetschef Linghem, Askeby, Bankekind, Tallboda och Gistad hemtjänst

Till e-postformulär för Maria Eklund

E-post: Maria.A.Eklund@linkoping.se

Telefon: 013-20 71 58

Annika Eliasson

Verksamhetschef Sturefors Trygghetsboende och hemtjänst samt Bestorp Trygghetsboende och hemtjänst

Till e-postformulär för Annika Eliasson

E-post: Annika.M.Eliasson@linkoping.se

Telefon: 013-206000

Annelie Skoglund

Verksamhetschef Ryds hemtjänst, Tröskaregatans Trygghetsboende och hemtjänst, Kortidsboende Lambohov

Till e-postformulär för Annelie Skoglund

E-post: Annelie.Skoglund@linkoping.se

Telefon: 013-20 60 62

Kontakta verksamhetschefer för vårdboenden

 

Anna-Carin Lindström

Verksamhetschef Sandrinoparken och Gåsens vårdboende

Till e-postformulär för Anna-Carin Lindström

E-post: Anna-Carin.Lindstrom@linkoping.se

Telefon: 013-29 46 05

Camilla Weidefelt

Verksamhetschef Trollflöjten, Aktivitetshuset, Club Lyra, Asplövet och Blå rummet

Till e-postformulär för Camilla Weidefelt

E-post: Camilla.Weidefelt@linkoping.se

Telefon: 013-20 56 32

Mattias Tuvesson

Verksamhetschef Valthornsgatans och Solstickans vårdboende

Till e-postformulär för Mattias Tuvesson

E-post: Mattias.Tuvesson@linkoping.se

Telefon: 013-26 37 36

Susanne Carlsson

Verksamhetschef Ekbackens vårdboende

Till e-postformulär för Susanne Carlsson

E-post: Susanne.L.Karlsson@linkoping.se

Telefon: 013-20 56 19

Petra Falk

Verksamhetschef Berga vårdboende

Till e-postformulär för Petra Falk

E-post: petra.falk@linkoping.se

Telefon: 013-20 87 35

Pia Fransson

Verksamhetschef Järdalavägens vårdboende, Kultur & fritid för äldre

Till e-postformulär för Pia Fransson

E-post: Pia.Fransson@linkoping.se

Telefon: 013-26 38 26

 

Michaela Karlsson

Biträdande verksamhetschef Åleryd vårdboende demens enhet E F P

Till e-postformulär för Michaela Karlsson

E-post: Michaela.a.karlsson@linkoping.se

Telefon: 013-20 64 02

Evelina Bjurberg

Biträdande verksamhetschef Åleryds vårdboende J K M N och dagverksamhet 1 2 3

Till e-postformulär för Evelina Bjurberg

E-post: evelina.bjurberg@linkoping.se

Telefon: 013-26 22 69

Mikael Andersson

Verksamhetschef Åleryd vårdboende korttidsboende enhet A B C D

Till e-postformulär för Mikael Andersson

E-post: Mikael.m.andersson@linkoping.se

Telefon: 013-20 89 97

Linda Stigh

Verksamhetschef Kärna vårdboende och hemtjänst

Till e-postformulär för Linda Stigh

E-post: linda.stigh@linkoping.se

Telefon: 013-20 67 65

Marie-Louise Pilemalm

Verksamhetschef Trygghetsteamet

Till e-postformulär för Marie-Louise Pilemalm

E-post: Marie-Louise.Pilemalm@linkoping.se

Telefon: 013 –26 37 88

Cecilia Gurung Foxner

Verksamhetschef Kärna vårdby

Till e-postformulär för Cecilia Gurung Foxner

E-post: Cecilia.Gurung-Foxner@linkoping.se

Telefon: 013-20 70 62

Annlouise Köster

Verksamhetschef Vretalidens vårdbostad och Ekhult vårdboende

Till e-postformulär för Annlouise Köster

E-post: Annlouise.Koster-Johansson@linkoping.se

Telefon: 013-26 38 77

Tina Jansson Carinci

Verksamhetschef Vallastadens vårdboende våning 3 samt dagverksamhet

Till e-postformulär för Tina Jansson Carinci

E-post: tina.janssoncarinci@linkoping.se

Telefon: 013-20 84 52

Kontakta verksamhetschefer inom hälso- och sjukvårdsorganisationen

Eva Abrahamssom

Verksamhetschef Kommunsjukvården och hemsjukvården

Till e-postformulär för Eva Abrahamssom

E-post: Eva.Abrahamsson@linkoping.se

Telefon: 013-26 31 26

Therése Norr

Verksamhetschef Kommunsjukvården och hemsjukvården

Till e-postformulär för Therése Norr

E-post: Therese.Norr@linkoping.se

Telefon: 013-29 49 15

Karin Andersson

Verksamhetschef Kommunrehab

Till e-postformulär för Karin Andersson

E-post: Karin.M.Andersson2@linkoping.se

Telefon: 013-26 34 47

Hjälpte informationen på den här sidan dig?

Hjälp oss förbättra webbplatsen

Hur skulle den här sidan kunna bli bättre?

Senast uppdaterad den 19 maj 2020

Chatta. Fäll ut menyn

Kontakt Linköping


Välkommen till Linköpings kommuns chatt. Chatten är öppen vardagar kl 8-15.

Vi som svarar är samhällsvägledare på Kontakt Linköping. Om du lämnar personuppgifter till oss behandlar vi dem såhär: