Snabbnavigation

Hoppa till huvudinnehåll

Ledning och organisation

De flesta av oss inom Kost och restaurang arbetar i våra restauranger på skolor och i äldreomsorgen. Utöver detta har vi stabsfunktioner som tillsammans med restaurangområdeschefer utgör affärsområdets ledningsgrupp.

Stab och ledning

I staben arbetar affärsområdeschef, ekonom, HR-konsult, kostekonom, HR-administratör och administratör. Tillsammans med restaurangområdescheferna utgör staben Kost och restaurangs ledningsgrupp. Ledningsgruppens uppdrag är att styra och leda Kost och restaurang, samt att arbeta med utveckling, strategi och planering för hela affärsområdet.

Fyra restaurangområden

Våra restauranger är indelade i fyra områden, där varje område leds av en restaurangområdeschef. I köken arbetar medarbetare som är restaurangchefer, restaurangföreståndare, kockar och restaurangbiträden.

 

Kontakta Kost och restaurangs ledning

Åsa Kullberg

Affärsområdeschef

Leanlink Kost & Restaurang

Till e-postformulär för Åsa Kullberg

E-post: asa.kullberg@linkoping.se

Telefon: 013-20 74 94

Lillevi Ljunggren

Restaurangområdeschef område 1

Leanlink Kost & Restaurang

Till e-postformulär för Lillevi Ljunggren

E-post: lillevi.ljunggren@linkoping.se

Telefon: 013-20 87 57

Marita Jonsson

Restaurangområdeschef område 2

Leanlink Kost & Restaurang

Till e-postformulär för Marita Jonsson

E-post: marita.jonsson@linkoping.se

Telefon: 013-20 59 79

Peder Mansfield

Restaurangområdeschef område 3

Leanlink Kost & Restaurang

Till e-postformulär för Peder Mansfield

E-post: peder.mansfield@linkoping.se

Telefon: 013-26 21 64

Carola Hultmark

Restaurangområdeschef område 4

Leanlink Kost & Restaurang

Till e-postformulär för Carola Hultmark

E-post: carola.hultmark@linkoping.se

Telefon: 013- 26 36 37

Agneta Edström-Spångberg

Ekonom

Leanlink Kost & Restaurang

Till e-postformulär för Agneta Edström-Spångberg

E-post: agneta.edstrom-spangberg@linkoping.se

Telefon: 013-26 35 45

Elisabeth Ergül

HR-konsult

Leanlink Kost & Restaurang

Till e-postformulär för Elisabeth Ergül

E-post: Elisabeth.ErgulSami@linkoping.se

Telefon: 013-26 25 77

Cristoffer Cedergren

Kostekonom

Leanlink Kost & Restaurang

Till e-postformulär för Cristoffer Cedergren

E-post: Cristoffer.Cedergren@linkoping.se

Telefon: 013-26 37 60

Ulle Haamer

HR-administratör

Leanlink Kost & Restaurang

Till e-postformulär för Ulle Haamer

E-post: ulle.haamer@linkoping.se

Telefon: 013-20 73 90

Anna-Lena Albinsson

Administratör

Leanlink Kost & Restaurang

Till e-postformulär för Anna-Lena Albinsson

E-post: anna-lena.albinsson@linkoping.se

Telefon: 013-26 32 73

Senast uppdaterad den 8 juni 2020