Snabbnavigation

Hoppa till huvudinnehåll

Ledning och organisation

Inom LSS Funktionsstöd arbetar drygt 1000 medarbetare varav cirka 400 är timvikarier. Här hittar du kontaktuppgifter till ledningsgruppen och en organisationsskiss.

  

LSS Funktionsstöds ledningsgrupp

LSS Funktionsstöd leds av vår affärsområdeschef tillsammans med verksamhetschefer, ekonom, HR-konsult och verksamhetsutvecklare.

Lise-Lotte Ardell

Affärsområdeschef Leanlink, LSS Funktionsstöd

Till e-postformulär för Lise-Lotte Ardell

E-post: lise-lotte.ardell@linkoping.se

Telefon: 013-20 78 97

 

Anette Fornell

Verksamhetschef LSS Funktionsstöd

Barn- och ungdomsverksamhet

Till e-postformulär för Anette Fornell

E-post: anette.fornell@linkoping.se

Telefon: 013-20 55 39

Anneli Ekström

Verksamhetschef

Bostäder med särskild service

Till e-postformulär för Anneli Ekström

E-post: anneli.L.ekstrom@linkoping.se

Telefon: 013-20 60 00

Annelie Pettersson

Verksamhetschef LSS Funktionsstöd

Hemtjänst utförd av anhörig, personlig assistans, ledsagarservice, avlösarservice

Till e-postformulär för Annelie Pettersson

E-post: Annelie.M.Pettersson@linkoping.se

Telefon: 013 - 26 38 04

Carola Haag

Verksamhetschef LSS Funktionsstöd

Bostäder med särskild service Lambohov och personlig assistans

Till e-postformulär för Carola Haag

E-post: carola.haag@linkoping.se

Telefon: 013-26 26 76

Charlotta Svensson

Verksamhetschef LSS Funktionsstöd

Bostäder med särskild service

Till e-postformulär för Charlotta Svensson

E-post: charlotta.M.svensson@linkoping.se

Telefon: 013-20 64 63

Charlotte Holgersson

Verksamhetschef LSS Funktionsstöd

Bostäder med särskild service och korttidsvistelse

Till e-postformulär för Charlotte Holgersson

E-post: charlotte.holgersson@linkoping.se

Telefon: 013-26 38 02

Charlotte Jönsson

Verksamhetschef LSS Funktionsstöd

Bemanningscentrum och LSS Kultur och Fritid

Till e-postformulär för Charlotte Jönsson

E-post: charlotte.jonsson@linkoping.se

Telefon: 013 - 20 88 01

Helena Almberg

Verksamhetschef LSS Funktionsstöd

Bostäder med särskild service för barn, ungdomar och vuxna

Till e-postformulär för Helena Almberg

E-post: helena.almberg@linkoping.se

Telefon: 013-26 34 82

Helena Håkansson

Verksamhetschef LSS Funktionsstöd

Personlig assistans inkl. kvälls- och nattpatruller och bostäder med särskild service

Till e-postformulär för Helena Håkansson

E-post: Helena.Hakansson@linköping.se

Telefon: 013 - 20 60 67

Johanna Lindell

Verksamhetschef LSS Funktionsstöd

Bostäder med särskild service och personlig assistans Gräsgatan

Till e-postformulär för Johanna Lindell

E-post: johanna.lindell@linkoping.se

Telefon: 013-20 72 96

Lena Andersson

Verksamhetschef LSS Funktionsstöd

Personlig assistans och bostad med särskild service

Till e-postformulär för Lena Andersson

E-post: Lena.Andersson4@linkoping.se

Telefon: 013 - 20 60 81

Linn Thurfjell

Verksamhetschef LSS Funktionsstöd

Bostad med särskild service och närdagcenter

Till e-postformulär för Linn Thurfjell

E-post: Linn.Thurfjell@linkoping.se

Telefon: 013 - 26 38 12

Margaretha Karlson

Verksamhetschef LSS Funktionsstöd

Bostäder med särskild service

Till e-postformulär för Margaretha Karlson

E-post: Margaretha.Karlsson@linkoping.se

Telefon: 013 - 20 69 17

Robin Törnlind

Verksamhetschef LSS Funktionsstöd

Bostäder med särskild service

Till e-postformulär för Robin Törnlind

E-post: Robin.Törnlind@linkoping.se

Telefon: 013 - 20 57 34

Susanne Jacobsson

Verksamhetschef LSS Funktionsstöd

Barn- och ungdomsverksamhet och bostäder med särskild service för vuxna

Till e-postformulär för Susanne Jacobsson

E-post: Susanne.jacobsson2@linkoping.se

Telefon: 013-20 77 15

Jens Torstensson

Ekonom LSS Funktionsstöd

Till e-postformulär för Jens Torstensson

E-post: Jens.Torstensson@linkoping.se

Telefon: 013 - 26 32 54

Linda Zaar

HR-konsult LSS Funktionsstöd

Till e-postformulär för Linda Zaar

E-post: linda.zaar@linkoping.se

Telefon: 013-26 33 45

Hjälpte informationen på den här sidan dig?

Hjälp oss förbättra webbplatsen

Hur skulle den här sidan kunna bli bättre?

Senast uppdaterad den 6 juli 2020