Snabbnavigation

Hoppa till huvudinnehåll

Ledning och organisation

Råd & Stöd är en del av Leanlink som är en förvaltning i Linköpings kommun.
Vi arbetar på uppdrag av Social- och omsorgsnämnden och Äldrenämnden.

Inom Råd & Stöd har vi cirka 80 verksamheter. Vi är cirka 500 medarbetare som ger råd och stöd till personer med funktionsnedsättning, psykisk ohälsa och sociala och personliga svårigheter. I arbetet utgår vi ifrån våra kärnvärden lojalitet, empati, ansvar och närhet.

Ansvarig chef Leanlink, Råd & Stöd

Carin Nilsson

Affärsområdeschef Leanlink, Råd & Stöd

Till e-postformulär för Carin Nilsson

E-post: carin.nilsson@linkoping.se

Telefon: 013-20 65 71

Verksamhetschefer Daglig verksamhet

Karin Eklund

Verksamhetschef Kärna vårdbostad och Kärna servicehus och hemtjänst

Till e-postformulär för Karin Eklund

E-post: Karin.Eklund2@linkoping.se

Telefon: 013-20 67 65

Ingrid Gidlund

Verksamhetschef Råd & Stöd, Daglig verksamhet

Till e-postformulär för Ingrid Gidlund

E-post: ingrid.gidlund@linkoping.se

Telefon: 013-26 27 35

Marie Gren

Verksamhetschef Råd & Stöd, Daglig verksamhet

Till e-postformulär för Marie Gren

E-post: marie.gren@linkoping.se

Telefon: 013-20 72 17

Petra Almerén

Verksamhetschef Råd & Stöd, Daglig verksamhet

Till e-postformulär för Petra Almerén

E-post: petra.almeren@linkoping.se

Telefon: 013-20 56 54

Rikard Björn

Verksamhetschef Råd & Stöd, Daglig verksamhet

Till e-postformulär för Rikard Björn

E-post: rikard.bjorn@linkoping.se

Telefon: 013-26 32 07

 Verksamhetschefer Socialpsykiatri

Maria Delbom

Verksamhetschef Råd & Stöd, Socialpsykiatri

Till e-postformulär för Maria Delbom

E-post: maria.delbom@linkoping.se

Telefon: 013-20 56 92

Caroline Sandell

Verksamhetschef Råd & Stöd, Socialpsykiatri

Till e-postformulär för Caroline Sandell

E-post: caroline.sandell@linkoping.se

Telefon: 013-20 66 44

Jonni Mourad

Verksamhetschef Råd & Stöd, Socialpsykiatri

Till e-postformulär för Jonni Mourad

E-post: jonni.mourad@linkoping.se

Telefon: 013-26 31 06

Monica Du Rietz

Verksamhetschef Råd & Stöd, Socialpsykiatri

Till e-postformulär för Monica Du Rietz

E-post: monica.du.rietz@linkoping.se

Telefon: 013-26 35 97

Tim Wretman

Verksamhetschef Råd & Stöd, Socialpsykiatri

Till e-postformulär för Tim Wretman

E-post: tim.wretman@linkoping.se

Telefon: 013-20 64 84

 Verksamhetschefer Individ- och familjeomsorg

Daniel Åström

Verksamhetschef Råd & Stöd, Individ- och familjeomsorg

Till e-postformulär för Daniel Åström

E-post: daniel.astrom@linkoping.se

Telefon: 013-20 63 39

Christina Eklöf

Verksamhetschef Råd & Stöd, Individ- och familjeomsorg

Till e-postformulär för Christina Eklöf

E-post: christina.eklof@linkoping.se

Telefon: 013-26 31 11

Elias Vardi

Verksamhetschef Råd & Stöd, Individ- och familjeomsorg

Till e-postformulär för Elias Vardi

E-post: elias.vardi@linkoping.se

Telefon: 013-20 65 62

Karolina Rydbrant

Verksamhetschef Råd & Stöd, Individ- och familjeomsorg

Till e-postformulär för Karolina Rydbrant

E-post: karolina.rydbrant@linkoping.se

Telefon: 013-20 73 77

Katharina Eklund

Verksamhetschef Råd & Stöd, Individ- och familjeomsorg

Till e-postformulär för Katharina Eklund

E-post: katharina.eklund@linkoping.se

Telefon: 013-26 36 66

Martin Eklund

Verksamhetschef Råd & Stöd, Individ- och familjeomsorg

Till e-postformulär för Martin Eklund

E-post: martin.eklund@linkoping.se

Telefon: 013-26 37 79

Verksamhetsstöd

Linda Brobäck

Ekonom Råd & Stöd

Till e-postformulär för Linda Brobäck

E-post: linda.broback@linkoping.se

Telefon: 013-20 62 45

Karin Dahmén

Verksamhetsutvecklare Råd & Stöd

Till e-postformulär för Karin Dahmén

E-post: karin.dahmen@linkoping.se

Telefon: 013-20 75 05

Clara Hild

Verksamhetsutvecklare Råd & Stöd

Till e-postformulär för Clara Hild

E-post: clara.hild@linkoping.se

Telefon: 013-26 34 68

Pernilla Johansson

HR-konsult Råd & Stöd

Till e-postformulär för Pernilla Johansson

E-post: pernilla.johansson4@linkoping.se

Telefon: 013-26 26 62

Susanne Stoppert

HR-konsult Råd & Stöd

Till e-postformulär för Susanne Stoppert

E-post: susanne.stoppert@linkoping.se

Telefon: 013-26 37 05

Senast uppdaterad den 10 september 2020

Chatta
Chatta. Fäll ut menyn

Kontakt Linköping


Välkommen till Linköpings kommuns chatt. Chatten är öppen vardagar kl 8-16.

Vi som svarar är samhällsvägledare på Kontakt Linköping. Om du lämnar personuppgifter till oss behandlar vi dem såhär: