Use Google to translate the web site. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Kommunledning

Här hittar du kontaktuppgifter till Linköpings kommuns kommunledning.

Kommunledningsförvaltningen

Paul Håkansson

Kommundirektör / förvaltningschef

Kommunledningsförvaltningen

Telefon:

013-20 70 99

E-post: paul.hakansson@linkoping.se

Mikael Borin

Biträdande kommundirektör

Kommunledningsförvaltningen

E-post: mikael.borin@linkoping.se

Sonja Erlandsson
Ett porträtt på Sonja Erlandsson. Fotograf: Linkin.

HR-direktör

Kommunledningsförvaltningen, HR

Telefon:

013-26 32 88

E-post: Sonja.Erlandsson@linkoping.se

Peder Brandt
Peder Brandt

Ekonomidirektör

Kommunledningsförvaltningen, Ekonomi

Telefon:

013-20 53 77, 070-375 53 77

E-post: Peder.Brandt@linkoping.se

Maria Ottosson
Maria Ottosson

Kommunikationsdirektör

Kommunledningsförvaltningen, Kommunikation

Telefon:

013-20 63 65

E-post: maria.ottosson@linkoping.se

Pia Carlgren
Pia Carlgren

Näringslivsdirektör

Kommunledningsförvaltningen, Näringsliv och tillväxt

Telefon:

013-20 74 66

E-post: pia.carlgren@linkoping.se

Utbildningsförvaltningen

Anne Hallberg

Utbildningsdirektör

Utbildningsförvaltningen

Telefon:

013-20 75 70

Kultur- och fritidsförvaltningen

Karin Olanders
Karin Olanders

Kultur- och fritidsdirektör

Kultur- och fritidsförvaltningen

Telefon:

013-20 73 11

E-post: Karin.Olanders@linkoping.se

Miljö- och samhällsbyggnadsförvaltningen

Reidar Danielsson

Tillförordnad samhällsbyggnadsdirektör

Miljö-och samhällsbyggnadsförvaltningen

Telefon:

013-20 67 47

E-post: Reidar.Danielsson@linkoping.se

Omsorgs- och äldreförvaltningen

Linda Ljungqvist

Omsorgsdirektör

Omsorgs- och äldreförvaltningen

Telefon:

013-20 73 75

E-post: linda.ljungqvist@linkoping.se

Socialförvaltningen

Anita Lhådö
Anita Lhådö

Socialchef

Socialförvaltningen

Telefon:

013-20 60 00

E-post: anita.lhado@linkoping.se

Leanlink

Per Petersén

Direktör

Leanlink

Telefon:

013-20 67 75

E-post: per.petersen@linkoping.se

Hjälpte informationen på den här sidan dig?

Hjälp oss förbättra webbplatsen

Hur skulle den här sidan kunna bli bättre?

Senast uppdaterad den 1 februari 2018