Fortsatt eldningsförbud i Linköping och hela Östergötland: Eldningsförbud, mer information

Kommunledning

Här hittar du kontaktuppgifter till Linköpings kommuns kommunledning.

Kommunledningsförvaltningen

Paul Håkansson

Kommundirektör / förvaltningschef Kommunledningsförvaltningen

Skicka e-post till Paul

E-post: paul.hakansson@linkoping.se

Telefon: 013-20 70 99

Mikael Borin

Biträdande kommundirektör Kommunledningsförvaltningen

Skicka e-post till Mikael

E-post: mikael.borin@linkoping.se

Ett porträtt på Sonja Erlandsson. Fotograf: Linkin.
Sonja Erlandsson

HR-direktör Kommunledningsförvaltningen, HR

Skicka e-post till Sonja

E-post: Sonja.Erlandsson@linkoping.se

Telefon: 013-26 32 88

Peder Brandt
Peder Brandt

Ekonomidirektör Kommunledningsförvaltningen, Ekonomi

Skicka e-post till Peder

E-post: Peder.Brandt@linkoping.se

Telefon: 013-20 53 77, 070-375 53 77

Maria Ottosson
Maria Ottosson

Kommunikationsdirektör Kommunledningsförvaltningen, Kommunikation

Skicka e-post till Maria

E-post: maria.ottosson@linkoping.se

Telefon: 013-20 63 65

Pia Carlgren
Pia Carlgren

Näringslivsdirektör Kommunledningsförvaltningen, Näringsliv och tillväxt

Skicka e-post till Pia

E-post: pia.carlgren@linkoping.se

Telefon: 013-20 74 66

Utbildningsförvaltningen

Anne Hallberg

Utbildningsdirektör Utbildningsförvaltningen

Telefon: 013-20 75 70

Kultur- och fritidsförvaltningen

Karin Olanders
Karin Olanders

Kultur- och fritidsdirektör Kultur- och fritidsförvaltningen

Skicka e-post till Karin

E-post: Karin.Olanders@linkoping.se

Telefon: 013-20 73 11

Miljö- och samhällsbyggnadsförvaltningen

Reidar Danielsson

Tillförordnad samhällsbyggnadsdirektör Miljö- och samhällsbyggnadsförvaltningen

Skicka e-post till Reidar

E-post: Reidar.Danielsson@linkoping.se

Telefon: 013-20 67 47

Omsorgs- och äldreförvaltningen

Linda Ljungqvist

Omsorgsdirektör Omsorgs- och äldreförvaltningen

Skicka e-post till Linda

E-post: linda.ljungqvist@linkoping.se

Telefon: 013-20 73 75

Socialförvaltningen

Anita Lhådö
Anita Lhådö

Socialchef Socialförvaltningen

Skicka e-post till Anita

E-post: anita.lhado@linkoping.se

Telefon: 013-20 60 00

Leanlink

Per Petersén

Direktör Leanlink

Skicka e-post till Per

E-post: per.petersen@linkoping.se

Telefon: 013-20 67 75

Hjälpte informationen på den här sidan dig?

Hjälp oss förbättra webbplatsen

Hur skulle den här sidan kunna bli bättre?

Senast uppdaterad den 6 juli 2018