Kontakta oss

Vi som arbetar med näringslivsfrågor i Linköping heter Näringsliv och tillväxt. Vi arbetar med långsiktig näringslivsutveckling såväl som med att ge en god service till Linköpings näringsliv.

Oavsett om du har en ny idé, planerar en expansion eller står inför en etablering av ditt företags verksamhet i Linköping finns vi till för dig. Vi erbjuder service, tjänster och aktiviteter som syftar till att förenkla, förbättra och snabba upp ditt företags utveckling och tillväxt. Vi förmedlar även kontakter och främjar nätverkande som kan vara till nytta för dig som företagare.

Det är viktigt för oss att ha en dialog med dig som företagare. Har du frågor, står inför en expansion eller har utmaningar där vi kan bidra genom kontakter i vårt breda nätverk, kontakta oss. Vi bokar gärna in ett besök hos just ditt företag för att få veta mer om verksamheten och hur ni upplever det är att driva företag i Linköping.

Följ oss på Facebook för löpande nyheter och information om näringslivet i Linköping! 

Pia Carlgren
Pia Carlgren

Näringslivsdirektör

Kommunledningsförvaltningen, Näringsliv och tillväxt

Telefon:

013-20 74 66

E-post: pia.carlgren@linkoping.se

Sven-Inge Arnell

Tf. chef Företagsservice

Näringsliv och tillväxt

Telefon:

013-20 74 55

E-post: Sven-Inge.Arnell@linkoping.se

Erik Åqvist

Näringslivsutveckling

Näringsliv och tillväxt

Telefon:

013-26 25 36

E-post: erik.aqvist@linkoping.se

Malin Grahn

Företagsservice – Kommunikatör

Näringsliv och tillväxt

Telefon:

013-26 39 78

E-post: malin.grahn@linkoping.se

Malin Ljung

Näringslivsutvecklare

Näringsliv och tillväxt

Telefon:

013-26 25 56

E-post: malin.ljung@linkoping.se

Mikael Johansson Frode

Företagsservice

Näringsliv och tillväxt

Telefon:

013-26 32 72

E-post: mikael.johansson-frode@linkoping.se

Per Widman

Företagsservice – Företagsetablering

Näringsliv och tillväxt

Telefon:

013-26 25 55

E-post: per.widman@linkoping.se

Hjälpte informationen på den här sidan dig?

Hjälp oss förbättra webbplatsen

Hur skulle den här sidan kunna bli bättre?

Senast uppdaterad den 21 november 2017