Kommunledning

Här hittar du kontaktuppgifter till Linköpings kommuns kommunledning.

Kommunledningsförvaltningen

Paul Håkansson
Paul Håkansson

Kommundirektör Kommunledningsförvaltningen

Skicka e-post till Paul Håkansson

E-post: paul.hakansson@linkoping.se

Telefon: 013-20 70 99

Porträtt på Mikael Borin
Mikael Borin

Biträdande kommundirektör Kommunledningsförvaltningen, Planeringsstaben

Skicka e-post till Mikael Borin

E-post: mikael.borin@linkoping.se

Telefon: 013-20 74 22

Ett porträtt på Sonja Erlandsson. Fotograf: Linkin.
Sonja Erlandsson

HR-direktör Kommunledningsförvaltningen, HR-staben

Skicka e-post till Sonja Erlandsson

E-post: Sonja.Erlandsson@linkoping.se

Telefon: 013-26 32 88

Peder Brandt
Peder Brandt

Ekonomidirektör Kommunledningsförvaltningen, Ekonomistaben

Skicka e-post till Peder Brandt

E-post: Peder.Brandt@linkoping.se

Telefon: 013-20 53 77

Maria Ottosson
Maria Ottosson

Kommunikationsdirektör Kommunledningsförvaltningen, Kommunikationsstaben

Skicka e-post till Maria Ottosson

E-post: maria.ottosson@linkoping.se

Telefon: 013-20 63 65

Porträttbild Erik Åqvist
Erik Åqvist

Tf Näringslivsdirektör / enhetschef Näringslivsutveckling Näringsliv och tillväxtsstaben

Skicka e-post till Erik Åqvist

E-post: erik.aqvist@linkoping.se

Telefon: 013-26 25 36

Jakob Algulin
Jakob Algulin

Digitaliseringsdirektör Kommunledningsförvaltningen, Digitaliseringsstaben

Skicka e-post till Jakob Algulin

E-post: jakob.algulin@linkoping.se

Telefon: 013-29 41 46

Maria Kreese
Maria Kreese

Stabschef Kommunledningsförvaltningen, Administrativa staben

Skicka e-post till Maria Kreese

E-post: maria.kreese@linkoping.se

Telefon: 013-20 73 21

Kultur- och fritidsförvaltningen

Karin Olanders, kultur- och fritidsdirektör
Karin Olanders

Kultur- och fritidsdirektör Kultur- och fritidsförvaltningen

Skicka e-post till Karin Olanders

E-post: Karin.Olanders@linkoping.se

Telefon: 013-20 73 11

Leanlink

Anita Lhådö

Utförardirektör Leanlink

Skicka e-post till Anita Lhådö

E-post: anita.lhado@linkoping.se

Telefon: 013-20 60 00

Miljö- och samhällsbyggnadsförvaltningen

Leif Lindberg
Leif Lindberg

Samhällsbyggnadsdirektör Miljö- och samhällsbyggnadsförvaltningen

Skicka e-post till Leif Lindberg

E-post: leif.lindberg@linkoping.se

Telefon: 013-26 37 71

Social- och omsorgsförvaltningen

Linda Ljungqvist

Social- och omsorgsdirektör Social- och omsorgsförvaltningen

Skicka e-post till Linda Ljungqvist

E-post: linda.ljungqvist@linkoping.se

Telefon: 013-20 73 75

Utbildningsförvaltningen

Anders Jolby

Utbildningsdirektör Utbildningskontoret

Telefon: 013-20 75 70

Verksamhetsstöd och service

Magnus Sjöberg

Servicedirektör Versamhetsstöd och service

Skicka e-post till Magnus Sjöberg

E-post: magnus.sjoberg@linkoping.se

Hjälpte informationen på den här sidan dig?

Hjälp oss förbättra webbplatsen

Hur skulle den här sidan kunna bli bättre?

Senast uppdaterad den 4 december 2019