Snabbnavigation

Hoppa till huvudinnehåll

Kommunledning

Här hittar du kontaktuppgifter till Linköpings kommuns kommunledning.

Kommunledningsförvaltningen

Paul Håkansson
Paul Håkansson

Kommundirektör Kommunledningsförvaltningen

Till e-postformulär för Paul Håkansson

E-post: paul.hakansson@linkoping.se

Telefon: 013-20 70 99

Porträtt på Mikael Borin
Mikael Borin

Biträdande kommundirektör Kommunledningsförvaltningen, Planeringsstaben

Till e-postformulär för Mikael Borin

E-post: mikael.borin@linkoping.se

Telefon: 013-20 74 22

Peder Brandt
Peder Brandt

Ekonomidirektör Kommunledningsförvaltningen, Ekonomistaben

Till e-postformulär för Peder Brandt

E-post: Peder.Brandt@linkoping.se

Telefon: 013-20 53 77

Maria Ottosson
Maria Ottosson

Kommunikationsdirektör Kommunledningsförvaltningen, Kommunikationsstaben

Till e-postformulär för Maria Ottosson

E-post: maria.ottosson@linkoping.se

Telefon: 013-20 63 65

Louise Felldin
Louise Felldin

Näringslivsdirektör Näringsliv och tillväxtstaben

Till e-postformulär för Louise Felldin

E-post: louise.felldin@linkoping.se

Telefon: 013-207466

Jakob Algulin
Jakob Algulin

Digitaliseringsdirektör Kommunledningsförvaltningen, Digitaliseringsstaben

Till e-postformulär för Jakob Algulin

E-post: jakob.algulin@linkoping.se

Telefon: 013-29 41 46

Helene Larsson

HR-direktör Kommunledningsförvaltningen, HR-staben

Till e-postformulär för Helene Larsson

E-post: Helene.Larsson@linkoping.se

Telefon: 013-20 70 84

Kultur- och fritidsförvaltningen

Karin Olanders, kultur- och fritidsdirektör
Karin Olanders

Kultur- och fritidsdirektör Kultur- och fritidsförvaltningen

Till e-postformulär för Karin Olanders

E-post: Karin.Olanders@linkoping.se

Telefon: 013-20 73 11

Leanlink

Sonja Erlandsson

Förvaltningschef Ågatan 31

Till e-postformulär för Sonja Erlandsson

E-post: sonja.erlandsson@linkoping.se

Telefon: 013-26 32 88

Miljö- och samhällsbyggnadsförvaltningen

Leif Lindberg
Leif Lindberg

Samhällsbyggnadsdirektör Miljö- och samhällsbyggnadsförvaltningen

Till e-postformulär för Leif Lindberg

E-post: leif.lindberg@linkoping.se

Telefon: 013-26 37 71

Social- och omsorgsförvaltningen

Linda Ljungqvist

Social- och omsorgsdirektör Social- och omsorgsförvaltningen

Till e-postformulär för Linda Ljungqvist

E-post: linda.ljungqvist@linkoping.se

Telefon: 013-20 60 00

Utbildnings- och arbetsmarknadsförvaltningen

Anders Jolby

Utbildnings- och arbetsmarknadsdirektör Utbildningskontoret

Till e-postformulär för Anders Jolby

E-post: anders.jolby@utb.linkoping.se

Telefon: 013-20 75 70

Verksamhetsstöd och service

Magnus Sjöberg

Servicedirektör Versamhetsstöd och service

Till e-postformulär för Magnus Sjöberg

E-post: magnus.sjoberg@linkoping.se

Senast uppdaterad den 1 oktober 2021

Chatta
Chatta. Fäll ut menyn

Kontakt Linköping


Välkommen till Linköpings kommuns chatt. Chatten är öppen vardagar kl 8-16.

Vi som svarar är samhällsvägledare på Kontakt Linköping. Om du lämnar personuppgifter till oss behandlar vi dem såhär: