Gruppledare

Här hittar du kontaktuppgifter till gruppledare.

Niklas Borg (M)

Kommunalråd, ordförande kommunstyrelsen och krisledningsnämnden, gruppledare (M)

Skicka e-post till Niklas Borg (M)

E-post: niklas.borg@linkoping.se

Telefon: mobil: 070-815 49 73, 076-146 48 18

Åsa Wennergren (L)

Kommunalråd, ordförande bildningsnämnden, gruppledare (L)

Skicka e-post till Åsa Wennergren (L)

E-post: asa.wennergren@linkoping.se

Telefon: 013-20 75 74, 073-142 80 43

Muharrem Demirok (C)

Kommunalråd, ordförande samhällsbyggnadsnämnden, gruppledare (C)

Skicka e-post till Muharrem Demirok (C)

E-post: Muharrem.Demirok@linkoping.se

Telefon: 013-20 62 94, 073-675 76 79

Porträtt på Sara Skyttedal
Sara Skyttedal (KD)

Kommunalråd, förste vice ordförande kommunstyrelsen, gruppledare (KD)

För presskontakt, kontakta Denise Cassel, politisk sekreterare telefon 013-26 38 18, 0722-35 99 94.

För frågor gällande Sara Skyttedals kandidatur i Europaparlamentsvalet maila: val19@kristdemokraterna.se

Skicka e-post till Sara Skyttedal (KD)

E-post: sara.skyttedal@linkoping.se

Kristina Edlund (S)

Kommunalråd, andre vice ordförande kommunstyrelsen, vice ordförande krisledningsnämnden, gruppledare (S)

Skicka e-post till Kristina Edlund (S)

E-post: Kristina.Edlund@linkoping.se

Telefon: 013-20 70 51, 072-240 07 40

Klas Ahlberg (SD)

Gruppledare (SD)

Skicka e-post till Klas Ahlberg (SD)

E-post: Klas.Ahlberg@linkoping.se

Telefon: 013-20 70 38

Rebecka Hovenberg (MP)
Rebecka Hovenberg (MP)

Gruppledare (MP)

Skicka e-post till Rebecka Hovenberg (MP)

E-post: rebecka.hovenberg@linkoping.se

Telefon: 073-254 41 16

Jessica Eek (V)

Gruppledare (V)

Skicka e-post till Jessica Eek (V)

E-post: Jessica.Eek@linkoping.se

Telefon: 013-20 71 85, 070-558 71 85

Hjälpte informationen på den här sidan dig?

Hjälp oss förbättra webbplatsen

Hur skulle den här sidan kunna bli bättre?

Senast uppdaterad den 21 februari 2019